Autobusami komunikacji miejskiej w Radomiu można podróżować taniej. Wystarczy kupować bilety sieciowe. To naprawdę się opłaca, jeżeli ktoś jeździ autobusami regularnie - na przykład do pracy lub do szkoły.  Bilety sieciowe (miesięczne i okresowe) są ważne na całej długości każdej linii miejskiej, także poza granicą miasta.

Okazuje się, że wiele osób, nawet regularnie korzystających z komunikacji miejskiej w Radomiu, nie wie o możliwości zakupu tak zwanych biletów sieciowych. Może o tym świadczyć chociażby rozmowa dwóch pasażerów, w jednym z autobusów. Jeden z nich przekonywał drugiego do korzystania z sieciówki, przedstawiając jej niewątpliwe zalety, czyli możliwość wielokrotnych przesiadek w razie potrzeby, brak konieczności kasowania, a przede wszystkim cenę. - Dobrze, że mi pan o tym powiedział, bo ja ciągle kasuję karnety i nigdy się tym nie interesowałem. Ale gdzie te sieciówki się kupuje? - dopytywał współpasażera zagadnięty mężczyzna. Wyjaśniamy więc najważniejsze zagadnienia związane z tego rodzaju biletami, ponieważ korzystanie z nich naprawdę się opłaca.

Podstawowym argumentem przemawiającym za zakupem biletu okresowego jest oczywiście cena. Ktoś może tu odpowiedzieć, że podróżuje autobusami jedynie w dni powszednie (raz do pracy lub do szkoły i drugi raz z powrotem), więc mu się to nie opłaca. Nic bardziej mylnego! Wystarczy to przeliczyć, zakładając taką regularność jeżdżenia. W miesiącu są średnio 22 dni robocze, lecz dla uproszczenia wyliczeń przyjmijmy, że pasażer podróżuje z sieciówką wyłącznie przez 20 dni w miesiącu, a to już daje 40 podróży. Szczegółowe wyliczenia kosztów podróży na podstawie różnych rodzajów biletów są opublikowane na poniższym plakacie.

Sieciówki dają znaczną swobodę podróżowania autobusami. Można przesiadać się na ich podstawie dowolną liczbę razy. Można jeździć liniami miejskimi na całej długości ich tras, we wszystkie dni tygodnia. Bilety sieciowe są sprzedawane w wyznaczonych punktach. Ich spis znajduje się w sekcji KOMUNIKACJA - w zakładce Taryfa biletowa > Dystrybucja biletów > Punkty sprzedaży.

Hasło "Kupując sieciówkę, oszczędzisz gotówkę" zostało wyłonione w drodze konkursu dla pasażerów, ogłoszonego przez Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu w 2011 roku. Autorem tego zwycięskiego sloganu promocyjnego był Piotr Tabor z Radomia.

Od 1 lipca 2015 roku sieciówki są dostępne tylko w wersji elektronicznej, to znaczy kodowane na Radomskiej Karcie Miejskiej.
 

Kupując sieciówkę, oszczędzisz gotówkę! - plakat