Mapa utrudnień w ruchu na ulicach Radomia

Poniższe utrudnienia w ruchu kołowym na terenie Radomia są podawane według nazw ulic - w kolejności alfabetycznej.

Na mapie zaznaczane są wyłącznie utrudnienia długotrwałe (co najmniej kilkudniowe). O pozostałych utrudnieniach (na przykład przemarszach, imprezach lub innych krótkotrwałych wyłączeniach ulic z ruchu) informujemy natomiast w bieżących komunikatach.

Pod opisem utrudnień jest umieszczona informacja o tym, kto jest inwestorem, czyli jednostką odpowiedzialną w danym okresie za prowadzone prace. Przewidywane terminy zakończenia utrudnień są podawane w opisach. Informujemy, że nie odpowiadamy za zakres, nadzór i terminy trwania (zwłaszcza za ewentualne opóźnienia) nie naszych robót. W tych przypadkach szczegółowych informacji udziela wymieniony pod opisem inwestor - daty zakończenia podawane są wtedy na podstawie deklaracji wykonawcy robót lub terminu zajęcia pasa drogowego, wydanego takiemu wykonawcy. Zatwierdzamy tylko przedstawioną organizację ruchu.

1. ULICA CZUMY

Miejsce utrudnień
Ulica o. Huberta Czumy od ulicy Aleksandra Tybla do ulicy Jacka Malczewskiego.

Przyczyna utrudnień
Zagrożenie katastrofą budowlaną części kamienicy przy ulicy Czumy 2/4.

Opis utrudnień
Jezdnia i chodnik w bezpośrednim sąsiedztwie zagrożonego katastrofą budowlaną fragmentu kamienicy przy ulicy Czumy 2/4 są całkowicie zamknięte dla ruchu pojazdów oraz pieszych. Objazd tego odcinka jest możliwy przez ulice Tybla, Reja, plac Kazimierza Wielkiego i Malczewskiego lub Tybla, Koszarową i Malczewskiego (dla rowerzystów również w przeciwnym kierunku). Utrudnienia w ruchu potrwają w tym miejscu aż do odwołania, to znaczy do momentu usunięcia zagrożenia przez właściciela tegoż budynku.

2. ULICE KASZUBSKA, KATOWICKA, LUBELSKA, METALOWA, ODRODZENIA, OLSZEWSKIEGO, PUŁAWSKA, SIENNA, SZKLANA, ŚREDNIA, ZBROWSKIEGO, ŻEROMSKIEGO

Miejsce utrudnień
Ulica Kaszubska od ulicy Lubelskiej do ulicy Odrodzenia,
ulica Katowicka (skrzyżowanie z ulicą Szklaną),
ulica Lubelska od ulicy Kaszubskiej do torów kolejowych,
ulica Metalowa od łącznika z ulicą Lubelską do ulicy Odrodzenia,
ulica Odrodzenia od ulicy Średniej do alei Wojska Polskiego,
ulica Jana Olszewskiego od węzła przy ulicy Juliusza Słowackiego do ronda dr Krystyny Zapały,
ulica Puławska od ulicy Kaszubskiej do ulicy Średniej,
ulica Sienna od bloku przy ulicy Stefana Żeromskiego 119 do bocznej jezdni ulicy Stefana Żeromskiego,
ulica Szklana od wjazdu na teren dawnej huty szkła do ronda dr Krystyny Zapały i skrzyżowanie z ulicą Katowicką,
ulica Średnia od ulicy Lubelskiej do ulicy Puławskiej,
ulica Stanisława Zbrowskiego od ulicy Stefana Żeromskiego do ulicy Oskara Kolberga,
ulica Stefana Żeromskiego od ulicy Nowogrodzkiej do torów kolejowych wraz z jezdnią boczną.

Przyczyna utrudnień
Przebudowa wiaduktu nad torami kolejowymi u zbiegu ulic Żeromskiego i Lubelskiej.

Opis utrudnień
Wiadukt nad torami kolejowymi został całkowicie zamknięty dla ruchu kołowego (z wyjątkiem pojazdów budowy) i dla pieszych. Od strony wschodniej można dotrzeć tylko do łącznika do myjni i rampy kolejowej. Oznakowane objazdy od ulicy Lubelskiej w kierunku centrum miasta przebiegają ulicami Kochanowskiego, Kalińską i Słowackiego (z możliwością zjazdu na ulicę Olszewskiego - i dalej w stronę ronda Mikołajczyka), natomiast z powrotem ulicami 25 Czerwca, Słowackiego, Górną, Kaszubską, Puławską i Średnią. Dla ruchu przelotowego oznakowane objazdy od strony placu Matki Bożej Fatimskiej, Lotniska Warszawa-Radom lub ronda Popiełuszki zostały wyznaczone przez ulicę Słowackiego (dojazd także przez aleję Wojska Polskiego) lub przez ulice Żółkiewskiego, Kozienicką, Struga i 25 Czerwca. Na ulicy Kaszubskiej jest zamknięty fragment przy skrzyżowaniu z Lubelską. Ruch pojazdów został czasowo przeniesiony na ulicę Średnią (od Puławskiej do Lubelskiej, a w przeciwnym kierunku został natomiast dopuszczony jedynie ruch autobusów komunikacji miejskiej i innych upoważnionych pojazdów, z tym że obecnie mogą one dojeżdżać do Średniej objazdem przez ulicę Metalową pod wiaduktem). Odcinki ulic Metalowej (od Okrzei do Lubelskiej), Siennej (z wyjątkiem dojazdu objazdem do bloków przy ulicy Żeromskiego 116 i 118 oraz garaży) i Szklanej (pod budowanym wiaduktem) wciąż są zamknięte dla pojazdów. Na odcinku ulicy Metalowej obok torów kolejowych nadal obowiązuje ruch dwukierunkowy. Ruch jednokierunkowy został czasowo wprowadzony na odcinku ulicy Puławskiej od Kaszubskiej do Średniej. Ulica Odrodzenia, również od ulicy Kaszubskiej do Średniej, jest natomiast ponownie dwukierunkowa. Ulicą Olszewskiego (trasą N-S) nie można dojechać od węzła przy ulicy Słowackiego do ronda Zapały. Do tego ronda jest także zamknięty dojazd boczną jezdnią ulicy Żeromskiego (obok budowanego nowego wiaduktu). Na skrzyżowaniach ulic Żeromskiego i Zbrowskiego, Lubelskiej i Średniej oraz Szklanej i Katowickiej zostało wprowadzone łamane pierwszeństwo przejazdu. Na ulicy Żeromskiego prawy pas od Nowogrodzkiej do Czachowskiego jest przeznaczony dla pojazdów skręcających w prawo, a prosto mogą z niego jeździć wyłącznie autobusy i rowerzyści. Na ulicach Żeromskiego od Czachowskiego do Zbrowskiego oraz Zbrowskiego od Żeromskiego do byłego przedszkola prawy pas jezdni jest przeznaczony również jedynie dla autobusów i rowerzystów. Na drugiej z nich pas do skrętu w lewo od byłego przedszkola aż do ulicy Żeromskiego jest zastąpiony pasem w przeciwnym kierunku. Odcinek ulicy Odrodzenia został natomiast podczas objazdów objęty zakazem zatrzymywania się pojazdów. Utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu kołowego w tej części Radomia potrwają do przełomu wiosny i lata 2025 roku.

Inwestor zadania
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu, ulica Traugutta 30/30A.

3. ULICE KOLBERGA, STRUGA, SZKLANA

Miejsce utrudnień
Ulica Oskara Kolberga od ulicy Siennej do ulicy Szklanej,
ulica Andrzeja Struga od ulicy gen. Władysława Andersa do wiaduktu nad torami kolejowymi,
ulica Szklana od wjazdu na teren dawnej huty szkła do Potoku Północnego.

Przyczyna utrudnień
Budowa trasy N-S (etap IIIA).

Opis utrudnień
Odcinek ulicy Szklanej jest zamknięty dla ruchu kołowego. Zalecany objazd przebiega w obu kierunkach przez ulice Zbrowskiego i Struga (z możliwością dojazdu do osiedla Nad Potokiem przez ulicę Katowicką). Nieprzejezdny jest także fragment ulicy Kolberga, na którym warunkowo jest dopuszczony dojazd do pobliskich posesji. Z powodu robót przy budowie nowego skrzyżowania ulicy Struga z łącznikiem do trasy N-S występują tam okresowe zwężenia jezdni. Utrudnienia w ruchu potrwają do wiosny 2025 roku.

Inwestor zadania
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu, ulica Traugutta 30/30A.

4. ULICA WOLANOWSKA

Miejsce utrudnień
Ulica Wolanowska od ulicy Kieleckiej do granicy miasta.

Przyczyna utrudnień
Przebudowa ulicy Wolanowskiej.

Opis utrudnień
W rejonie skrzyżowania z ulicą Wapienną i przy granicy miasta podczas prac jest zamknięty jeden pas jezdni. Ruch odbywa się w obie strony sąsiednim pasem i jest sterowany sygnalizacją świetlną. W dalszych etapach roboty będą obejmować kolejne odcinki. Ze względu na konieczność prowadzenia prac bez całkowitego zamykania ulicy mogą tworzyć się korki. Sugerowane jest w miarę możliwości omijanie tej części drogi krajowej nr 12 innymi trasami (na przykład drogą wojewódzką nr 740 i trasą S7), biorąc pod uwagę ewentualnie obowiązujące ograniczenia tonażowe. Zakaz ruchu kołowego obowiązuje na odcinku pomiędzy wjazdem na parking sklepu Biedronka a ulicą NSZZ Solidarność. Nie obejmuje on wyłącznie pojazdów budowy oraz warunkowego dojazdu do posesji zlokalizowanych przy tym odcinku jezdni. Oznakowany objazd w obydwu kierunkach przebiega ulicami Kielecką i NSZZ Solidarność. Utrudnienia w ruchu sukcesywnie będą one obejmowały następne odcinki, w tym również w stronę ulicy Kieleckiej.

Inwestor zadania
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu, ulica Traugutta 30/30A.

REMONTY CZĄSTKOWE ULIC (KRÓTKOTRWAŁE UTRUDNIENIA W RUCHU)

Uwaga! Na wybranych ulicach Radomia mogą być również prowadzone tak zwane cząstkowe remonty nawierzchni. Utrudnienia w ruchu związane z tymi pracami będą krótkotrwałe (maksymalnie kilkugodzinne). Prosimy o zachowywanie szczególnej ostrożności.