Liczba wizyt: 38096432
Dziś jest: niedziela, 26 marca 2017 Strona wykorzystuje pliki cookies. Szczegóły w polityce prywatności.

wybierz wielkość tekstu:
A A A
 

PROMOCJA RADOMSKIEJ KARTY MIEJSKIEJ  


Zdjęcie - plakat promocyjny Radomskiej Karty Miejskiej
- Plakat promocyjny Radomskiej Karty Miejskiej (kliknij na obrazek, aby zobaczyć go w powiększeniu)
 

 

INFORMACJE O PROJEKCIE  


WDROŻENIE KARTY MIEJSKIEJ I SYSTEMU DYNAMICZNEJ INFORMACJI PASAŻERSKIEJ W RADOMIU

Grafika - loga Narodowej Strategii Spójności, Mazowsza i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Mazowieckiego 2007-2013 dla rozwoju Mazowsza

Nazwa projektu
Wdrożenie Karty Miejskiej i Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej w Radomiu.

Opis projektu
Przedmiotem projektu jest dostawa, zamontowanie, wdrożenie, testowanie i uruchomienie Systemu Karty Miejskiej oraz Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. System Karty Miejskiej to elektroniczny system przepływu danych oraz środków finansowych, jak i innych informacji umożliwiających pobieranie opłat za przejazd środkami komunikacji miejskiej przy użyciu bezkontaktowej karty elektronicznej. System ten umożliwi również w przyszłości korzystanie z innych usług, takich jak opłata za wejście na pływalnie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji czy wnoszenie opłat za parkowanie. Karta Miejska dostarczy także wielu danych na temat ruchu pasażerskiego w komunikacji miejskiej, a to pozwoli następnie na optymizację usług przewozowych. Wdrożenie systemu ma polegać na kompleksowym montażu wyposażenia autobusów oraz wszelkich urządzeń systemu w określonych lokalizacjach (autobusy, przystanki, siedziba MZDiK i zajezdnie autobusowe) oraz oprogramowania do poprawnego funkcjonowania takich urządzeń. System ten będzie informować osoby oczekujące na przystankach o rzeczywistym czasie przyjazdu autobusu oraz o zmianach w rozkładach jazdy. Będzie prezentował komunikaty i informował pasażerów w autobusach o przebiegach tras poprzez system głosowych i wizualnych zapowiedzi przystanków. System usprawni ponadto procesy zarządzania pracą taboru komunikacji miejskiej i pojazdami MZDiK (busami do przewozu niepełnosprawnych i innymi pojazdami nadzoru ruchu) poprzez wdrożenie komunikacji tekstowej (pomiędzy dyspozytorem MZDiK i kierowcami autobusów) oraz głosowej i tekstowej (tylko pomiędzy dyspozytorem i kierowcami busów MZDiK). Zapewni także nadzór nad pracą pojazdów w czasie rzeczywistym oraz przy pomocy danych archiwalnych, wykorzystując do tego GPS zainstalowane w pojazdach.

Inwestycja zostanie przeprowadzona dzięki realizacji projektu w ramach Działania 5.1 Transport miejski
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.
Projekty współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

Całkowita wartość projektu: 8.900.090,13 PLN.
Kwota dofinansowania: 85 %.
Beneficjent: Gmina Miasta Radomia.

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu (po kliknięciu w link strona otworzy się w nowym oknie).

 
 
 
WYSZUKIWARKA


 MIEJSKI ZARZĄD DRÓG I KOMUNIKACJI, 26-600 Radom, ul. Traugutta 30/30A, sekretariat: tel. 48 365-46-52, fax 48 365-39-93 Projekt i wykonanie: www.copycon.pl