Liczba wizyt: 38096607
Dziś jest: niedziela, 26 marca 2017 Strona wykorzystuje pliki cookies. Szczegóły w polityce prywatności.

wybierz wielkość tekstu:
A A A
 

KUPUJĄC SIECIÓWKĘ, OSZCZĘDZISZ GOTÓWKĘ!  


Autobusami komunikacji miejskiej w Radomiu można podróżować taniej niż dotychczas. Wystarczy kupować bilety sieciowe. To naprawdę się opłaca, jeżeli ktoś jeździ autobusami regularnie - na przykład do pracy lub też do szkoły.

Okazuje się, że wiele osób regularnie korzystających z komunikacji miejskiej w Radomiu nie wie o możliwości zakupu biletów sieciowych. Może o tym świadczyć chociażby rozmowa dwóch panów, podsłuchana przypadkiem w jednym z autobusów. Jeden z nich przekonywał drugiego do korzystania z sieciówki, przedstawiając jej zalety, czyli możliwość wielokrotnych przesiadek w razie potrzeby, brak konieczności kasowania, a przede wszystkim cenę. - Dobrze, że mi pan o tym powiedział, bo ja ciągle kasuję karnety i nigdy się tym nie interesowałem. A gdzie te sieciówki się kupuje? - dopytywał współpasażera zagadnięty mężczyzna. Wyjaśniamy więc te i inne zagadnienia, związane z takimi biletami.

Podstawowym argumentem jest cena. Ktoś mógłby powiedzieć, że jeździ autobusami tylko w dni powszednie (raz do pracy lub do szkoły i drugi raz z powrotem), więc mu się to nie opłaca. Nic bardziej mylnego! Wystarczy to przeliczyć, zakładając właśnie taką regularność jeżdżenia. W miesiącu są średnio 22 dni robocze, lecz dla uproszczenia wyliczeń przyjmijmy, że pasażer podróżuje z sieciówką wyłącznie przez 20 dni w miesiącu, a to już daje w sumie 40 podróży:

- korzystając z biletów jednorazowych, jeden przejazd kosztuje 3 złote (miesięcznie daje to w sumie 120 złotych);
- korzystając z karnetów 10-przejazdowych, jeden przejazd kosztuje 2,80 zł (a miesięcznie to kwota 112 złotych);
- korzystając z miesięcznego biletu sieciowego, wydajemy 80 złotych miesięcznie, czyli za jeden przejazd zapłacimy
  zaledwie 2 złote (jeśli jeździmy dwoma autobusami z przesiadką, to jeden przejazd kosztuje nas tylko złotówkę!).

W powyższych wyliczeniach opieraliśmy się na cenach biletów normalnych (ceny ulgowych to 50% cen normalnych).

Sieciówki dają znaczną swobodę podróżowania autobusami komunikacji miejskiej w Radomiu. Można przesiadać się na ich podstawie dowolną liczbę razy. Można jeździć liniami miejskimi na całej długości ich tras, we wszystkie dni tygodnia. Bilety sieciowe są sprzedawane w wyznaczonych punktach na terenie Radomia. Szczegółowy wykaz znajduje się na naszej oficjalnej stronie w dziale TARYFA BILETOWA > Dystrybucja biletów (kliknij tu, aby otworzyć w nowym oknie).

Hasło "Kupując sieciówkę, oszczędzisz gotówkę" zostało wyłonione w drodze konkursu dla pasażerów, ogłoszonego przez Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu. Autorem tego sloganu promocyjnego był Piotr Tabor z Radomia.

Od 1.07.2015 sieciówki są dostępne tylko w wersji elektronicznej - na Radomskiej Karcie Miejskiej!

Kupując sieciówkę, oszczędzisz gotówkę - plakat
- Kupując sieciówkę, oszczędzisz gotówkę! - plakat (kliknij na obrazek, aby zobaczyć go w powiększeniu)

 
 
 
WYSZUKIWARKA


 MIEJSKI ZARZĄD DRÓG I KOMUNIKACJI, 26-600 Radom, ul. Traugutta 30/30A, sekretariat: tel. 48 365-46-52, fax 48 365-39-93 Projekt i wykonanie: www.copycon.pl