Liczba wizyt: 36357987
Dziś jest: wtorek, 24 stycznia 2017 Strona wykorzystuje pliki cookies. Szczegóły w polityce prywatności.

wybierz wielkość tekstu:
A A A
 

INFORMACJE

Nowy przebieg trasy linii 26 to w dużej części efekt oczekiwań pasażerów  
Zdjęcie - autobus linii 26 w kierunku WacynaJak już poinformowaliśmy przed kilkoma dniami, od 28 stycznia zmieni się trasa autobusów linii 26. Pojadą one na Wacyn - do ulicy Uniwersyteckiej. Korekta trasy wywołała w Internecie dyskusję, w której pojawiły się nieprawdziwe argumenty. Wyjaśniamy zatem, czemu akurat takie zmiany zostały zaproponowane w zachodniej części Radomia.
img
Nowa taryfa biletowa - odpowiadamy na pytania i dementujemy plotki  

Z początkiem roku 2017 weszły w życie zmiany w cenniku biletów komunikacji miejskiej w Radomiu. Ponieważ przy okazji tych korekt pojawiło się wiele wątpliwości, odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania. Dementujemy też plotki, które niektórzy pasażerowie zaczęli rozpowszechniać w pierwszych dniach obowiązywania zmienionej taryfy.

img
Młodzianowska, utwardzanie ulic i nowe autobusy - podsumowanie roku 2016  

Przełom starego i nowego roku to okazja do podsumowań ostatnich dwunastu miesięcy. Przeglądu najważniejszych wydarzeń nie mogło zabraknąć także na naszej oficjalnej stronie internetowej. Przypominamy to, co wydarzyło się w roku 2016 w radomskim drogownictwie oraz komunikacji miejskiej. Zapraszamy do lektury naszego podsumowania!

img
Zmiany w cenniku i uprawnieniach do przejazdów bezpłatnych lub ulgowych  

Rok 2017 przyniesie kilka istotnych zmian związanych z podróżami komunikacją miejską w Radomiu. Wprowadzimy oczekiwany przez pasażerów bilet jednogodzinny. Pojawią się bilety roczne i semestralne dla uczniów i studentów, a także specjalny bilet dla seniorów. Zamienione zostaną też ceny pomiędzy biletami na karnetach i na e-portmonetce.

img
Ulice Ludowa, Tuwima, Równoległa i Gałczyńskiego mają nowe nawierzchnie  

Mieszkańcy wschodniej części Idalina dostali gwiazdkowy prezent w postaci nowych nawierzchni na odcinkach ulic Tuwima i Gałczyńskiego oraz na całych ulicach Ludowej i Równoległej. Powstało w ten sposób wygodne połączenie z ulicą Słowackiego, dzięki któremu pojazdy i piesi nie będą musieli poruszać się po nierównych, błotnistych drogach.

img
Wzbudzane sygnalizacje działają już na kolejnych przejściach dla pieszych  

Na przejściach dla pieszych na ulicach Struga, 11 Listopada i Mariackiej działają już nowe sygnalizacje świetlne. Ich zadaniem jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa pieszych, którzy dotychczas musieli czasami dosyć długo czekać na możliwość wejścia na jezdnię. Teraz mogą nacisnąć przycisk na słupku i wkrótce dostaną zielone światło.

img
Bezpieczniej wzdłuż ulicy Energetyków dzięki budżetowi obywatelskiemu  

Piesi i rowerzyści poruszający się pomiędzy dzielnicami Stara i Nowa Wola Gołębiowska w Radomiu nie muszą już korzystać z ruchliwej jezdni. Obok ulicy Energetyków został wybudowany asfaltowy ciąg pieszo-rowerowy. Odbiór końcowy zadania wykonanego w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 odbył się w przedświąteczny poniedziałek.

img
Usprawnienia dla pieszych i rowerzystów przy Czarnieckiego i rondzie NSZ  

Gotowe są pierwsze dwa z kilku zaplanowanych ciągów dla pieszych i rowerzystów. Powstały one przy skrzyżowaniu ulic Czarnieckiego i Zielonej oraz między ulicami Warszawską, Żółkiewskiego i Sobieskiego (koło ronda Narodowych Sił Zbrojnych). To inwestycje w ramach zadania pod nazwą "Usprawnienia ruchu pieszego i rowerowego w Radomiu".

img
Budowa nowej Młodzianowskiej zakończona - dopuszczamy na niej ruch!  

Dobra wiadomość dla mieszkańców Radomia! Od 29 listopada od godzin wieczornych będzie można jeździć całym nowym przebiegiem ulicy Młodzianowskiej - ze Śródmieścia i Plant na Ustronie, Młodzianów, Prędocinek i Malczew. Tego dnia odbył się odbiór zadania z udziałem władz miasta, a także przedstawicieli MZDiK oraz wykonawcy robót.

img
Rozpoczął się już montaż następnej partii nowych wiat przystankowych  

Dziewięć nowych wiat przystankowych stanie do końca listopada przy kilku radomskich ulicach. Część z nich zastąpi najstarsze zadaszenia, a kilka pojawi się tam, gdzie były dotychczas tylko słupki. Montaż nowych wiat już się zaczął. Pierwsza stanęła przy ulicy Sempołowskiej na Gołębiowie II. Koszt dziewięciu zadaszeń to ponad 43 tysiące złotych.

img
 
img
WYSZUKIWARKA


 MIEJSKI ZARZĄD DRÓG I KOMUNIKACJI, 26-600 Radom, ul. Traugutta 30/30A, sekretariat: tel. 48 365-46-52, fax 48 365-39-93 Projekt i wykonanie: www.copycon.pl