Liczba wizyt: 38096598
Dziś jest: niedziela, 26 marca 2017 Strona wykorzystuje pliki cookies. Szczegóły w polityce prywatności.

wybierz wielkość tekstu:
A A A
 

Archiwum artykułów

Artykuły archiwalne dla wybranej kategorii. Poniżej znajdują się artykuły przeniesione do archiwum.
Treść artykułów archiwalnych może być nieaktualna.

Awaria systemu karty miejskiej, a także systemu informacji pasażerskiej  

Informujemy, że w związku z niezależną od nas awarią serwerów, od dnia 20 marca 2017 roku (poniedziałek) do odwołania występują problemy w funkcjonowaniu systemu Radomskiej Karty Miejskiej oraz Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Serwisanci z firmy R&G Plus pracują nad usunięciem awarii. Przepraszamy za utrudnienia!

img
Praca dla ankieterów do badań marketingowych popytu w komunikacji  

Firma działająca w imieniu Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu poszukuje osób chętnych do pracy jako ankieterzy do przeprowadzenia badań marketingowych wielkości popytu w radomskiej komunikacji. Zatrudnieni będą mieszkańcy Radomia bądź okolic. Praca ma być wykonywana w autobusach i będzie polegała na liczeniu pasażerów.

img
Ogłosiliśmy przetarg na przebudowę odcinków ulic Traugutta i Narutowicza  

Wiosną tego roku zostanie przebudowane skrzyżowanie ulic Traugutta i Narutowicza. Zmiany organizacji ruchu będą dotyczyły nie tylko kierowców, ale również pieszych i rowerzystów. Dla tych ostatnich powstanie całkowicie nowe połączenie ulicy Jaracza z Traugutta i Moniuszki. Ogłosiliśmy przetarg na wykonawcę przebudowy tego skrzyżowania.

img
Ruszyła budowa tak zwanej szpilkostrady na fragmencie ulicy Żeromskiego  

Na ulicy Żeromskiego ruszyła budowa tak zwanej szpilkostrady. Wymieniane są te odcinki nawierzchni chodników, które zostały dawniej zbudowane z łupanej kostki granitowej. Zastąpią ją gładkie płyty granitowe. W ten sposób do połowy grudnia bieżącego roku powstanie jednolity, równy ciąg na odcinku od ulicy Słowackiego do ulicy Rwańskiej.

img
Termin zakończenia robót to nie data otwarcia ulicy Młodzianowskiej!  

W związku z pojawiającymi się komentarzami dotyczącymi budowy nowego przebiegu ulicy Młodzianowskiej wraz z wiaduktem nad linią kolejową wyjaśniamy, że zapisany w umowie termin zakończenia prac nie jest równoznaczny z natychmiastowym otwarciem jezdni dla ruchu! Najpierw muszą bowiem zostać przeprowadzone odbiory techniczne.

img
Pasażerowie w Radomiu będą jeździli testowym autobusem elektrycznym  

Od 30 września Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Radomiu będzie przez dwa tygodnie testowało autobus elektryczny marki Solaris Urbino 12. W pojeździe zostaną zainstalowane kasowniki obsługujące Radomską Kartę Miejską, nie będzie tam natomiast urządzeń wchodzących w skład Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej.

img
Dzień bez Samochodu - autobusem za darmo z dowodem rejestracyjnym  

Kolejny raz włączamy się w obchody Europejskiego Dnia bez Samochodu. Już w najbliższy czwartek, 22 września, będzie można bezpłatnie podróżować radomskimi autobusami na podstawie dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego. Zachęcamy w ten sposób mieszkańców do pozostawienia aut i przesiadki do transportu publicznego.

img
Trwa budowa nowej Młodzianowskiej - jezdnie pod wiaduktem już otwarte  

Na budowie nowego przebiegu ulicy Młodzianowskiej z Plant na Młodzianów, Ustronie i Prędocinek zostało już coraz mniej do zrobienia. Mieszkańcy pobliskich osiedli obserwują postęp inwestycji praktycznie na bieżąco. Pozostałych przyszłych użytkowników tej drogi na pewno zainteresuje nasza relacja z terenu budowy - z ostatniego dnia wakacji.

img
Nowe Solarisy są już przygotowywane do pierwszych wyjazdów na trasy  

Pierwsza partia fabrycznie nowych autobusów marki Solaris Urbino 12 już dotarła do Radomia. Pasażerowie o ich zaletach będą mogli osobiście przekonać się od najbliższej niedzieli, bo właśnie wtedy wyjadą one do obsługi linii miejskich. Początkowo te najnowsze pojazdy będzie można spotkać na liniach 8 i 13, a później - również na linii 3.

img
Uwaga, na liniach 3, 8 i 13 będą kursy testowe wykonywane bez pasażerów!  

Przez kilkanaście dni na liniach 3, 8 i 13 będą kursować dodatkowe (pozarozkładowe) autobusy miejskie, które nie będą jednak zabierać pasażerów. Będą to jazdy testowe, mające na celu sprawdzenie poprawności funkcjonowania Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej oraz zapoznanie kierowców nowego operatora z trasami tychże linii.

img
Fabrycznie nowe Solarisy Urbino 12 będą kursowały po radomskich ulicach  

Już 21 sierpnia na radomskie ulice wyjedzie osiem pierwszych nowych autobusów, należących do konsorcjum firm Dolnośląskie Linie Autobusowe, Irex-4 i Meteor. Do końca miesiąca wyruszą na trasy w sumie 22 takie nowoczesne pojazdy. Przy tej okazji wprowadzimy też zmiany nazewnictwa zajezdni autobusowych poszczególnych operatorów.

img
Nowe chodniki, zatoki oraz nawierzchnia jezdni na odcinku ulicy Planty  

Nie do poznania zmienił się około 200-metrowy fragment ulicy Planty od Kościuszki do Broni. W ramach bieżącego utrzymania został on gruntownie wyremontowany. Zniknęły stare krawężniki, płyty chodnikowe i nawierzchnia drogi. Chodniki oraz zjazd do pobliskich bloków są teraz z kostki brukowej, natomiast na jezdni został ułożony nowy asfalt.

img
Nowa kładka nad ulicą Osiedlową jest już w trakcie procedur odbiorowych  

Rozpoczęły się procedury odbiorowe nowej kładki dla pieszych nad ulicą Osiedlową na Ustroniu. Po ich zakończeniu przechodnie będą mogli zacząć korzystać z nowej przeprawy, zaś dla kierowców przestaną obowiązywać objazdy. W przypadku obiektów mostowych jest to niezbędna procedura między zakończeniem prac a dopuszczeniem do użytku.

img
Zmiana godzin pracy biura Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego  

Informujemy, że od 22 lipca 2016 roku zmienią się godziny pracy biura Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego, zlokalizowanego przy ulicy Szewskiej 10 (Miasto Kazimierzowskie). W związku z postulatami klientów otwarcie oraz zamknięcie przesuną się o pół godziny - biuro będzie czynne w godzinach od 7:30 do 16:30, a nie od 8:00 do 17:00.

img
Zmiany godzin otwarcia firmowych punktów MZDiK w okresie wakacyjnym  

Informujemy, że w okresie wakacji (w lipcu i sierpniu) firmowe punkty sprzedaży biletów Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu będą czynne w innych godzinach niż dotychczas. Zmiany dotyczą jedynie sobót i niedziel. Związane są one z mniejszą liczbą klientów kupujących w tym okresie bilety bądź doładowujących karty miejskie.

img
Próby obciążeniowe wiaduktu nad torami kolejowymi na Młodzianowskiej  

Zakończyliśmy już próby obciążeniowe nowego wiaduktu w ciągu ulicy Młodzianowskiej, zbudowanego nad torami kolejowymi. Pomiary przeprowadzone przez pracowników specjalizującej się w tego typu badaniach firmy Aspekt z Jaworzna wypadły pomyślnie. Ugięcie konstrukcji nie przekroczyło bowiem norm przewidzianych przez projektanta.

img
Kolejna inwestycja czynowa - ulica Kozia - została oddana do eksploatacji  

Trzy tygodnie przed terminem zakończyła się budowa ulicy Koziej w Radomiu. Robotami został objęty fragment o długości 106 metrów, od skrzyżowania z ulicą Topiel na północ. Zyskał on nie tylko nową nawierzchnię, ale także odwodnienie oraz oświetlenie. Była to jedna z kilkunastu tegorocznych inwestycji w ramach czynów społecznych.

img
Na ulicy Wierzbickiej działa już nowa wzbudzana sygnalizacja świetlna  

Wzbudzana sygnalizacja świetlna działa od 15 czerwca na przejściu dla pieszych przez ulicę Wierzbicką - w pobliżu Gębarzewskiej. Tuż po jej uruchomieniu władze miasta zorganizowały na radomskim Południu konferencję prasową, podczas której poinformowały o planach montowania świateł w kilku innych niebezpiecznych miejscach w Radomiu.

img
Przebudowane odcinki ulic Żółkiewskiego i Energetyków są już otwarte!  

Przed terminem zakończył się najważniejszy etap przebudowy skrzyżowania ulic Żółkiewskiego i Energetyków. Do dyspozycji kierowców są dwa nowe prawoskręty, a piesi mogą w tym rejonie korzystać z nowych chodników. Prace prowadził radomski Interbud na zlecenie inwestora budującego na radomskiej Brzustówce nowy market Castorama.

img
Radom jest stawiany za wzór rozwoju sieci tras rowerowych w miastach  

O coraz większej roli komunikacji rowerowej w zintegrowanych systemach transportowych w miastach dyskutowali uczestnicy konferencji zorganizowanej 9 czerwca w Dąbrowie Górniczej. Radomskie doświadczenia w tym zakresie zaprezentował przedstawiciel Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. Wzbudziły one dosyć duże zainteresowanie.

img
Radomski Program Drogowy - pierwsze ulice już zostały utwardzone  

Sześć pierwszych ulic zostało już utwardzonych w ramach Radomskiego Programu Drogowego. Prace związane z utwardzaniem nawierzchni gruntowych skończyły się na ulicach Błędowskiej, Chemicznej, Kleeberga, Przysuskiej, Wirowej i Żeleńskiego. W tym roku nową asfaltową nawierzchnię zyska 56 ulic o łącznej długości 17 kilometrów.

img
Nowa zatoka parkingowa i chodnik powstaną na osiedlu Nad Potokiem  

Już na przełomie lipca oraz sierpnia tego roku kierowcy będą mogli skorzystać z nowej zatoki parkingowej przy ulicy Olsztyńskiej 26 na osiedlu Nad Potokiem, a piesi - z przebudowanego w tej okolicy chodnika. To jedna z dwunastu tegorocznych inwestycji w ramach tak zwanych czynów społecznych. Prace te pochłoną ponad 97 tysięcy złotych.

img
Mieszkańcy bloków na Południu mają nowe drogi i miejsca parkingowe  

Drogi w najmłodszej części radomskiego Południa, czyli ulice Elegii, Pieśni, Padewska oraz Zamoyskiego zostały już przebudowane. Zwiększyła się również przy nich liczba miejsc parkingowych. Roboty budowlane zakończyły się na przełomie kwietnia oraz maja. Dopiero teraz widać, jak dużo zmieniło się tam w porównaniu z poprzednim stanem.

img
Wiadukt i węzeł drogowy na ulicy Młodzianowskiej już coraz bliżej finiszu  

Na budowie nowego przebiegu ulicy Młodzianowskiej praca wre. Najwięcej dzieje się nadal na nowym wiadukcie nad torami kolejowymi oraz w jego najbliższym otoczeniu, gdzie do robót jest obecnie zaangażowanych jednocześnie aż kilkudziesięciu robotników. Wykonawca zdecydowanie przyspieszył tempo prac, więc codziennie widać duże postępy.

img
Kontynuowane są roboty przy budowie bulwaru po stronie Zamłynia  

Ekipy drogowców zaczęły 21 kwietnia układanie masy bitumicznej na bulwarze północno-zachodnim, stanowiącym przedłużenie ulicy Odrzańskiej. To kulminacyjny etap robót. Po ich zakończeniu trzeba będzie tylko uporządkować teren i urządzić zieleńce. Potem będą mogli korzystać z nich spacerowicze, rowerzyści i miłośnicy jazdy na rolkach.

img
Będzie dokumentacja przebudowy fragmentów dróg krajowych nr 9 i 12  

Ogłosiliśmy przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy miejskich odcinków dróg krajowych nr 9 i 12, czyli końcówki ulicy Żółkiewskiego, ronda Popiełuszki, ulicy Zwolińskiego oraz alei Wojska Polskiego. Inwestycja, wyczekiwana od dawna przez większość kierowców, znacznie usprawni ruch kołowy we wschodniej części Radomia.

img
Trwają zaawansowane roboty przy budowach kładek na Ustroniu i Obozisku  

Dobra pogoda sprzyja wykonawcom nowych kładek nad ulicami Osiedlową i Szarych Szeregów w Radomiu. W obu miejscach widać już pierwsze elementy nowych konstrukcji - podpory bądź przyczółki. Z pierwszej nowej przeprawy przechodnie będą mogli korzystać na przełomie maja i czerwca, natomiast z drugiej - pod koniec września tego roku.

img
Radomski Program Drogowy - rozpoczęło się utwardzanie pierwszych ulic  

Na pierwszych trzech ulicach rozpoczęły się prace przy utwardzaniu nawierzchni w ramach Radomskiego Programu Drogowego, który ruszył z początkiem tego roku. Jedną z nich jest ulica Kleeberga na Koziej Górze, na której władze miasta oraz przedstawiciele Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji pokazali dziennikarzom, jak przebiegają roboty.

img
Tablice SDIP przy przystankach nie pokazują chwilowo aktualnych danych  

Informujemy o awarii oprogramowania tablic przystankowych Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Została ona stwierdzona w piątek przed Wielkanocą. Z tego powodu na wszystkich tablicach elektronicznych są wyświetlane nieprawidłowe dane o przyjazdach poszczególnych autobusów. Zleciliśmy serwisowi jak najszybsze usunięcie usterki.

img
Będą nowe druki wezwań za nieuiszczenie opłaty za parkowanie w strefie  

Od 1 kwietnia kontrolerzy w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w Radomiu będą wystawiali wezwania do wniesienia opłaty za brak biletu według nowego wzoru. Treść wezwań będzie taka jak do tej pory, ale pracownicy strefy nie będą już wypisywać ich ręcznie. Znacznie przyspieszy to całą procedurę, w tym ewentualne odwołania.

img
Lokalne firmy będą naprawiały nawierzchnie radomskich jezdni po zimie  

Rozpoczynamy pozimowe remonty cząstkowe nawierzchni ulic. W czwartek, 31 marca, nasze ekipy będzie można spotkać na ulicy Kieleckiej, między rondem Łaskiego a granicą miasta. Do tegorocznych napraw radomskich jezdni zaangażujemy trzy lokalne firmy: Interbud, Zyko-Dróg i Perfekt. Naprawy potrwają tradycyjnie przez kilka tygodni.

img
W Wielką Sobotę autobusy linii 4 i 13 jeździły na Firlej zmienionymi trasami  

Bez większych kłopotów funkcjonowała w Wielką sobotę komunikacja w rejonie cmentarza komunalnego na Firleju. Autobusy linii 4 i 13 po raz pierwszy kursowały tam nowymi trasami objazdowymi, dzięki czemu pasażerowie mogli dotrzeć w pobliże głównej bramy nekropolii. To sprawdzian przed większymi zmianami w dniu Wszystkich Świętych.

img
W Wielką Sobotę autobusy linii 4 i 13 pojadą na Firlej zmienionymi trasami  

W najbliższą sobotę zostaną przetestowane nowe rozwiązania w organizacji ruchu autobusów komunikacji miejskiej wokół cmentarza na Firleju. Dotychczas w dniach, w których nekropolię odwiedzało najwięcej osób, na przykład w okresie dnia Wszystkich Świętych, Wielką Sobotę i Wigilię, końcowy przystanek był ustawiany przy ulicy Barlickiego.

img
Wspólne działania policji i MZDiK w celu poprawy bezpieczeństwa na ulicach  

Dłuższe linie ciągłe, uniemożliwianie nieprawidłowego parkowania, usunięcie zbędnych przedmiotów lub roślin oraz dodatkowe zakazy wyprzedzania - to działania, które mają zwiększyć bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych. Ustalenia na temat ich wprowadzania zapadły w trakcie spotkania przedstawicieli MZDiK z policjantami z drogówki.

img
Z jezdni i chodników znika piach po zimie, myte są także wiaty przystankowe  

Trwa wiosenne zamiatanie jezdni i chodników oraz sprzątanie zieleńców w pasach drogowych. Zaczęliśmy je już na początku marca, żeby z większością tych prac zdążyć przed Wielkanocą. W tym tygodniu skończymy też pierwsze w tym roku mycie aż 226 wiat przystankowych. Podobne roboty porządkowe będziemy oczywiście prowadzili cyklicznie.

img
Znamy wykonawców budowy zatoki na Koziej Górze i świateł na Południu  

Rozstrzygnęliśmy przetargi na dwa zadania, istotne dla wszystkich uczestników ruchu w Radomiu. Chodzi o budowę zatoki do kontroli pojazdów na ulicy NSZZ Solidarność oraz wzbudzanej sygnalizacji świetlnej na ulicy Wierzbickiej, w rejonie Gębarzewskiej. Roboty budowlane w obu miejscach rozpoczną się tuż po podpisaniu umów z wykonawcami.

img
Umowa z operatorem już podpisana - nowe autobusy pod koniec sierpnia  

W piątek (4 marca 2016 roku) podpisaliśmy umowę z konsorcjum firm Dolnośląskie Linie Autobusowe z Wrocławia, Meteor z Jaworzna i Irex-4 ze Świętochłowic na obsługę wybranych linii miejskich w Radomiu 23 nowymi autobusami niskopodłogowymi z klimatyzacją i monitoringiem. Pierwsze nowe pojazdy wyjadą na ulice za niecałe sześć miesięcy.

img
Dwie nowe kładki dla pieszych są już budowane nad radomskimi drogami  

Trwają budowy dwóch nowych kładek dla pieszych w Radomiu. Jedna powstaje nad ulicą Osiedlową na Ustroniu (w miejscu starej przeprawy), a druga - zupełnie nowa - nad ulicą Szarych Szeregów na Obozisku. W obu przypadkach prace są już mocno zaawansowane. Pierwsza kładka ma być gotowa latem, natomiast następna - jesienią tego roku.

img
Tymczasowa zmiana operatora na wybranych liniach komunikacji miejskiej  

Od 1 marca 2016 roku aż do chwili wejścia nowego operatora przewozów na czterech liniach komunikacji miejskiej w Radomiu (dwóch w całości i dwóch częściowo) zmieni się obsługująca je firma. Zamiast autobusów radomskiej spółki Michalczewski pasażerów będą wozić pojazdy MPK Radom, które jest tak zwanym podmiotem wewnętrznym miasta.

img
Rozstrzygnęliśmy przetarg na obsługę kilku linii autobusowych w Radomiu  

Konsorcjum firm Dolnośląskie Linie Autobusowe z Wrocławia, Meteor z Jaworzna i Irex-4 ze Świętochłowic wygrało przetarg na obsługę wybranych linii miejskich w Radomiu dwudziestoma trzema nowymi wozami niskopodłogowymi, wyposażonymi między innymi w klimatyzację oraz monitoring. Nowe autobusy powinny wyjechać jesienią tego roku.

img
Przeciążone samochody przejeżdżające przez Radom będą kontrolowane  

Co najmniej dwie zatoki do kontroli pojazdów powstaną w tym roku w Radomiu. To wyznaczone miejsca, w których będzie możliwe między innymi ważenie samochodów ciężarowych i eliminowanie z ruchu przeładowanych pojazdów. Ogłosiliśmy już przetarg na budowę pierwszej takiej zatoki. Powstanie ona przy przelotowej ulicy NSZZ Solidarność.

img
Rusza rozbiórka i budowa nowej kładki dla pieszych nad ulicą Osiedlową  

W drugiej połowie lutego zacznie się rozbiórka kładki nad ulicą Osiedlową. Przejście będzie nieczynne od 16 lutego przez cztery miesiące, czyli aż do momentu zakończenia budowy nowej konstrukcji przystosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych. Prace wykona firma Skanska, która wygrała przetarg oferując cenę ponad 1,2 miliona złotych.

img
Radomski Program Drogowy - czas na końcówkę odnogi ulicy Błędowskiej  

Ogłosiliśmy przetarg na utwardzenie kolejnej ulicy w ramach Radomskiego Programu Drogowego. Nową, asfaltową nawierzchnię otrzyma 240-metrowy sięgacz ulicy Błędowskiej, zlokalizowany na wysokości ulic Jagienki i Andersena (zachodnia końcówka dotychczas utwardzonego odcinka). Oferty od wykonawców będą przyjmowane do 29 lutego.

img
Na Michałowie powstały kolejne nowe miejsca do parkowania samochodów  

52 nowe miejsca parkingowe wraz z drogą dojazdową i nowym oświetleniem powstały w okolicach skrzyżowania ulic Mieszka I i Piastowskiej na radomskim Michałowie. Można już z nich korzystać - odbiór końcowy zadania odbył się 11 lutego. Inwestycja usprawniła ruch w tej części osiedla, w tym również w rejonie pobliskich bloków, szkoły i pływalni.

img
Ogłosiliśmy przetarg na montaż nowej sygnalizacji na radomskim Południu  

Na ulicy Wierzbickiej (przy Gębarzewskiej) powstanie nowa sygnalizacja świetlna. Będzie ona podobna do świateł u zbiegu Warszawskiej i Janiszewskiej. 3 lutego ogłosiliśmy przetarg na wykonawcę zadania. Na oferty czekamy do 19 lutego. Zwycięska firma będzie miała trzy miesiące od podpisania umowy na zrealizowanie zaplanowanych tam prac.

img
Radomski Program Drogowy startuje od ulicy Generała Franciszka Kleeberga  

Ulica Kleeberga na Koziej Górze będzie pierwszą utwardzoną w ramach Radomskiego Programu Drogowego. Jego realizacja właśnie się zaczyna. W tym roku asfaltową nawierzchnię zyska 56 dróg. W budżecie Radomia na ten cel zostało zarezerwowanych 8 milionów złotych. W ciągu trzech lat zostanie utwardzonych około 150 ulic gruntowych.

img
Jak prawidłowo wykonać tabliczkę adresową Systemu Informacji Miejskiej?  

Na budynkach w Radomiu - zarówno prywatnych, jak i użyteczności publicznej - pojawiają się kolejne tabliczki, które nawiązują do wytycznych określonych w księdze standardów Systemu Informacji Miejskiej. Niestety, niektóre tablice adresowe są wykonywane z błędami. Informujemy więc, na co szczególnie należy zwrócić uwagę przy ich tworzeniu.

img
Coraz więcej wydanych kart miejskich i nowe punkty ich doładowywania  

Do końca minionego roku wyrobiliśmy pasażerom radomskiej komunikacji miejskiej około 33 tysięcy kart miejskich. Liczba ta systematycznie rośnie, dlatego przypominamy kilka najważniejszych informacji na ten temat, głównie tym osobom, które dopiero niedawno zaczęły korzystać z karty. Uruchomiliśmy poza tym nowe punkty doładowań RKM.

img
Radomski MZDiK także wspomógł Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy  

10 stycznia od rana trwa dwudziesty czwarty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do akcji włączył się również Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu. Pieniądze zebrane wśród pracowników tej instytucji zostały przekazane harcerzom, którzy organizują orkiestrowy sztab w naszym mieście. Gramy razem dla dzieci i seniorów!

img
Remonty dróg, zmiany w ruchu i tańsze bilety - podsumowanie roku 2015  

Przełom starego i nowego roku to okazja do podsumowań ostatnich dwunastu miesięcy. Przeglądu najważniejszych wydarzeń nie mogło zabraknąć także na naszej oficjalnej stronie internetowej. Przypominamy to, co wydarzyło się w roku 2015 w radomskim drogownictwie oraz komunikacji miejskiej. Zapraszamy do lektury naszego podsumowania!

img
Wzbudzana sygnalizacja świetlna w sąsiedztwie dworca PKS już działa!  

Ostatniego dnia 2015 roku, dokładnie o godzinie 8:57, na przejściu dla pieszych przez ulicę Beliny-Prażmowskiego, obok dworca PKS, zaczęła funkcjonować wzbudzana sygnalizacja świetlna. Koszt zadania wyniósł około 70 tysięcy złotych. Instalacja świateł w tym miejscu ma poprawić bezpieczeństwo, bo wcześniej dochodziło tam do wypadków.

img
Będą kolejne nowe drogi dla rowerzystów oraz udogodnienia dla pieszych  

Rowerzyści i piesi mogą już korzystać z nowego ciągu, będącego przedłużeniem dotychczasowej drogi i chodnika, przebiegających przez park na Ustroniu. Była to jedna z inwestycji zrealizowanych w ramach tak zwanego budżetu obywatelskiego. W kolejnych latach podobnych udogodnień będzie jeszcze więcej - miasto ma już konkretne plany.

img
Ulice Chłopska i Gomulickiego to dwa kolejne oddane zadania czynowe  

Skończyły się już roboty przy budowie fragmentu ulicy Chłopskiej na Koziej Górze oraz całej ulicy Gomulickiego na Obozisku. Ich odbiory końcowe odbyły się odpowiednio 15 i 17 grudnia. To kolejne drogi w Radomiu, zbudowane w ramach tak zwanych inwestycji czynowych, współfinansowanych częściowo przez zainteresowanych mieszkańców.

img
W Radomiu będą 23 fabrycznie nowe autobusy komunikacji miejskiej  

Siedem ofert zostało złożonych w przetargu na świadczenie usług przewozowych w radomskiej komunikacji przez najbliższe 10 lat. Po wyłonieniu najkorzystniejszej oferty pasażerowie korzystający z linii miejskich będą mogli jeździć dwudziestoma trzema nowymi wozami niskopodłogowymi, wyposażonymi między innymi w klimatyzację i monitoring.

img
Wzbudzana sygnalizacja świetlna powstanie w sąsiedztwie dworca PKS  

Jeszcze w tym roku poprawi się bezpieczeństwo na przejściu dla pieszych przez ulicę Beliny-Prażmowskiego, obok budynku dworca PKS. Już wkrótce zacznie tam bowiem działać wzbudzana sygnalizacja świetlna. Koszt zadania to około 70 tysięcy złotych. W ostatnim czasie to trzecie przejście, na którym zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie.

img
Nowe wiaty przystankowe stanęły przy Mariackiej, Okulickiego i Wernera  

Kolejne trzy nowe wiaty przystankowe zostały zainstalowane w Radomiu. Ochronią one przed wiatrem lub deszczem osoby czekające na autobusy komunikacji miejskiej przy ulicach Mariackiej, Okulickiego i Wernera. Koszt zadania to niemal 15 tysięcy złotych brutto. W sumie w tym roku na terenie miasta postawiliśmy już dziesięć nowych zadaszeń.

img
Nowym przedłużeniem ulicy Mieszka I można już jeździć do ulicy Witosa  

Na Wincentów można już dojeżdżać z pominięciem ulicy Warszawskiej. W planowanym wcześniej terminie zostało otwarte dla ruchu przedłużenie ulicy Mieszka I pomiędzy ulicami Ofiar Firleja i Witosa. Nowa jezdnia znacznie skróci czas dojazdu do północnej części Radomia - w tym między innymi do jednej z bram cmentarza i firm w tym rejonie.

img
Organizatorzy ruchu z innych miast zainteresowani naszymi kontrapasami  

"Dobre praktyki w zakresie wdrażania polityki zrównoważonej mobilności" - to nazwa seminarium, które odbyło się 30 listopada w Warszawie. Jednym ze sposobów na usprawnianie ruchu w miastach jest rozwój sieci tras rowerowych poprzez wprowadzanie kontraruchu. Mówił o tym przedstawiciel Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

img
Piesi na Gołębiowie I oraz na osiedlu XV-lecia mogą czuć się bezpieczniej  

Dwa przejścia dla pieszych w Radomiu - na ulicach Struga i Chrobrego - stały się bezpieczniejsze dzięki wzbudzanej sygnalizacji świetlnej. Przy okazji zostały wyremontowane odcinki chodników i obniżone krawężniki. To bardzo ważne zadania z punktu widzenia bezpieczeństwa pieszych, gdyż z obydwu przejść korzysta dużo uczniów pobliskich szkół.

img
W tym roku zainstalujemy około 100 nowych tabliczek SIM z nazwami ulic  

Rozpoczął się montaż najważniejszego elementu Systemu Informacji Miejskiej w Radomiu, czyli tabliczek z nazwami ulic. Pojawiają się one w różnych częściach miasta - przede wszystkim tam, gdzie stare informacje były już znacznie zniszczone lub gdzie w ogóle ich brakowało. Przy około 50 skrzyżowaniach powiesimy ponad 100 nowych tabliczek!

img
Ursus zasilany prądem będzie woził pasażerów radomskiej komunikacji  

Do 27 listopada pasażerowie radomskiej komunikacji miejskiej będą mogli jeździć Ursusem. Ale spokojnie - tutaj nie chodzi o traktor, ale o autobus takiej marki, który trafił z Lublina na testy do MPK Radom. Pojazd jest wyposażony w kasowniki czytające też Radomską Kartę Miejską, a czas jego przyjazdu wyświetla się na tablicach przystankowych.

img
Będą pieniądze na utwardzanie kolejnych dróg z nawierzchnią gruntową  

Ośmiokrotnie, w porównaniu ze średnią z ostatnich lat, wzrosną w nadchodzącym roku nakłady na utwardzanie ulic gruntowych w mieście. Jest to jedno z założeń Radomskiego Programu Drogowego, który 13 listopada przedstawiły władze Radomia z prezydentem Radosławem Witkowskim oraz wiceprezydentem Konradem Frysztakiem na czele.

img
Radomianie mogą podróżować testowym autobusem marki Mercedes-Benz  

Autobus marki Mercedes-Benz O530 jest do 19 listopada testowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Radomiu. Pojazd będzie można spotkać na różnych liniach miejskich. Pasażerowie nie powinni obawiać się o to, czy będą mogli korzystać w nim z karty miejskiej, ponieważ autobus został wyposażony u nas w odpowiednie kasowniki.

img
Widzisz osobę niszczącą zieleń - powiadom o tym policjantów lub strażników  

Dewastacje roślin rosnących w pasach drogowych to wciąż poważny i, niestety, również bardzo kosztowny problem. Późną jesienią 2013 roku nasz wykonawca posadził wzdłuż 44 radomskich dróg około 600 nowych drzew. Od tamtej pory ponad 130 z nich zostało połamanych lub wręcz wyrwanych z korzeniami. Straty to ponad 13 tysięcy złotych.

img
1 listopada radomskie autobusy pokonały prawie 35 tysięcy kilometrów!  

W dniu Wszystkich Świętych po Radomiu jeździło aż 168 autobusów komunikacji miejskiej - czyli więcej niż w zwykły dzień tygodnia. Przejechały one w sumie niemały dystans, bo prawie 35 tysięcy kilometrów! W rozładowaniu korków przy wyjeździe z cmentarza na Firleju pomogło otwarcie w świąteczny weekend nowego przedłużenia ulicy Mieszka I.

img
Wniosek o dofinansowanie do przebudowy ulic Lekarskiej i Tochtermana  

Radom bierze udział w naborze wniosków do "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej" na najbliższy rok. Jest to kontynuacja Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Radomski wniosek, który został skierowany do wojewody mazowieckiego, dotyczy dofinansowania przebudowy ulic Lekarskiej i Tochtermana.

img
Trwa budowa wiaduktu nad torami i nowego śladu ulicy Młodzianowskiej  

Na ulicy Młodzianowskiej doskonale widać już kształt nowego wiaduktu nad torami kolejowymi (wraz ze zjazdami z niego do ulicy Czarnej) i przebieg przyszłej jezdni. Przedstawiamy kolejną relację z postępów robót na największej obecnie radomskiej inwestycji drogowej. Do zrobienia jest jeszcze sporo, ale prace idą zgodnie z harmonogramem.

img
Nowe przejście dla pieszych z diodami LED przy ulicy Głównej na Zamłyniu  

Piesi już mogą korzystać z nowego przejścia na ulicy Głównej, przy skrzyżowaniu z Klonowica. Dlaczego akurat tam? Ponieważ w tym rejonie znacznie zwiększył się ostatnio ruch pieszych. Przejście znajduje się w pobliżu łuku jezdni, w niewielkiej odległości od przystanku, dlatego dla bezpieczeństwa przechodniów zostały tam zamontowane diody LED.

img
Na Michałowie jest już nowy chodnik oraz zatoki do parkowania pojazdów  

Zakończyliśmy gruntowny remont chodnika i zatok parkingowych na ulicy Królowej Jadwigi - na wysokości parku na Michałowie i kościoła Błogosławionej Annuarity. O tej inwestycji zdecydowali sami mieszkańcy tego osiedla, którzy w ubiegłym roku zagłosowali na nią w ramach budżetu obywatelskiego. Roboty pochłonęły około 138 tysięcy złotych.

img
Ulica Kurpińskiego na Pruszakowie to kolejna utwardzona droga w Radomiu  

W terminie skończyły się prace przy utwardzaniu ulicy Kurpińskiego, znajdującej się w północnej części radomskiego Pruszakowa. Przedtem była to droga gruntowa. Teraz mieszkańcy pobliskich domów i ich goście mogą dojeżdżać do posesji po asfalcie. W ramach tego zadania utwardziliśmy również końcowy odcinek pobliskiej ulicy Namysłowskiego.

img
Ulica Godna na Malczewie zyskała energooszczędne oświetlenie typu LED  

Tylko tydzień trwał montaż nowych lamp przy ulicy Godnej na radomskim Malczewie. Była to niewielka, lecz bardzo potrzebna mieszkańcom osiedla inwestycja. Zostało tam ustawionych dziesięć stalowych słupów oświetleniowych z energooszczędnymi lampami LED. Nasz wykonawca uporał się ze wszystkim robotami w rekordowo krótkim czasie.

img
Kładki na ulicach Grzybowskiej i Siennej zostały już doraźnie naprawione  

Piesi już mogą korzystać z naprawionych kładek nad Potokiem Północnym na ulicach Grzybowskiej i Siennej. Były to jedynie doraźne prace w ramach bieżącego utrzymania, których celem było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom. Roboty naprawcze na obu przeprawach przeprowadziła na nasze zlecenie radomska firma Stagmar.

img
Strefa Tempo 30 obejmie wkrótce także południową część Śródmieścia  

Kontynuujemy wprowadzanie strefy Tempo 30 w ścisłym centrum Radomia. Jeszcze w tym roku następne zmiany w organizacji ruchu obejmą południową część Śródmieścia. Informujemy o tym, co się zmieni i ilustrujemy to mapkami, żeby kierowcy już teraz mogli przygotować się do nowych zasad ruchu. A to wszystko wyłącznie dla bezpieczeństwa!

img
Będzie bezpłatny dowóz do lokali wyborczych dla osób niepełnosprawnych  

W dniu wyborów parlamentarnych - 25 października 2015 roku - tradycyjnie zapewnimy bezpłatny dojazd do lokali wyborczych osobom na wózkach inwalidzkich i mającym kłopoty z samodzielnym poruszaniem się. Na zgłoszenia od zainteresowanych czekamy do piątku, 23 października, do godziny 15:00. Telefonować można pod nr 48 363-10-82.

img
Sam asfalt to nie wszystko - odpowiadamy na komentarz z lokalnej gazety  

Samo ułożenie nowego asfaltu nie jest rozwiązaniem wszystkich problemów związanych ze złym stanem niektórych radomskich ulic. Wiele z nich trzeba po prostu wybudować od nowa, żeby mogły posłużyć pojazdom przez wiele lat! Odpowiadamy na zarzuty postawione nam w dziennikarskim komentarzu, który ukazał się w jednej z lokalnych gazet.

img
Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez posła  

Informujemy o złożeniu w prokuraturze w dniu 16 października 2015 roku zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez posła Krzysztofa Sońtę. Zawiadomienie złożył dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. Przed kilkoma dniami wydaliśmy w tej sprawie oświadczenie (zostało ono opublikowane również na naszej stronie).

img
Budowa przedłużenia ulicy Mieszka I do ulicy Witosa jest na ukończeniu  

Dobiega końca budowa ostatniego odcinka nowego przedłużenia ulicy Mieszka I. Przebieg przyszłej drogi najlepiej widoczny jest w rejonie skrzyżowań z ulicami Ofiar Firleja i Witosa. Drogowcy pracują na dwie zmiany, aby zdążyć z pracami w terminie. Wcześniej planujemy wykorzystanie tej drogi do obsługi cmentarza w dniu Wszystkich Świętych.

img
Trwają doraźne naprawy kładek nad potokiem na Grzybowskiej i Siennej  

Piesi wkrótce będą mogli korzystać z naprawionych kładek nad Potokiem Północnym na ulicach Grzybowskiej oraz Siennej. Są to na razie jedynie doraźne roboty w ramach bieżącego utrzymania, których najważniejszym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom. Prace prowadzi na nasze zlecenie radomska firma Stagmar.

img
Służby drogowe w Radomiu są już przygotowane do sezonu zimowego  

W związku z zapowiadanymi przez synoptyków pierwszymi w tym sezonie opadami deszczu ze śniegiem lub śniegu informujemy, że nasze służby są w gotowości już od kilku dni. Pługopiaskarki mogą wyjechać na radomskie drogi w każdej chwili - gdyby pogoda pogorszyła się albo gdyby okazało się, że po nocnych przymrozkach jezdnie są śliskie.

img
Oświadczenie MZDiK w sprawie dojazdu do Zespołu Szkół Specjalnych nr 1  

Budowa nowego przedłużenia ulicy Młodzianowskiej nie zablokowała dojazdu do Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 w Radomiu, znajdującego się pomiędzy ulicami Armii Ludowej, Młodzianowską oraz Lipską. Do placówki tej można bez przeszkód dojechać od strony ulicy Młodzianowskiej, co dobrze widać na naszym zdjęciu wykonanym kilka dni temu.

img
Na Ustroniu powstanie droga rowerowa w ramach budżetu obywatelskiego  

Trzy radomskie firmy są zainteresowane budową drogi dla rowerów na Ustroniu - pomiędzy ulicami Jana Pawła II a Cymerysa-Kwiatkowskiego, na południe od oczka wodnego koło kościoła Świętego Rafała Kalinowskiego. To jeden z tegorocznych projektów drogowych w ramach budżetu obywatelskiego. Prace powinny zakończyć się późną jesienią.

img
Inwestycja na Żółkiewskiego zakończyła się prawie miesiąc przed terminem  

Prawie miesiąc przed zakładanym terminem skończyła się budowa węzła drogowego - w tym dwóch całkiem nowych wiaduktów nad torami - na drodze krajowej nr 9, czyli ulicy Żółkiewskiego. 7 października odbył się odbiór techniczny. Teraz potrzeba już tylko decyzji wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego, dopuszczającej węzeł do użytku.

img
Na ulicach Słowackiego i Kościuszki powstały wydzielone pasy dla rowerów  

Wydzielone pasy dla rowerzystów powstały na ulicach Słowackiego (pomiędzy Górną i Trawną) i Kościuszki (między Jaracza i Plantami). Są one wymalowane po obydwu stronach jezdni. Ulice są na tych odcinkach na tyle szerokie, że można było wprowadzić takie udogodnienia. Cykliści już korzystają z tych pasów, przemieszczając się po Radomiu.

img
Nowa droga rowerowa połączy wkrótce dwie jednostki osiedla Ustronie  

Do 7 października czekamy na oferty firm zainteresowanych budową ścieżki rowerowej na Ustroniu między ulicami Jana Pawła II i Cymerysa-Kwiatkowskiego (odcinek w rejonie kościoła przy oczku wodnym). Jest to jedno z czterech tegorocznych zadań w ramach budżetu obywatelskiego, za którego realizację jest odpowiedzialna nasza jednostka.

img
22 września Dzień bez Samochodu - skorzystaj z komunikacji miejskiej!  

Kolejny raz włączamy się w obchody Europejskiego Dnia bez Samochodu. W najbliższy wtorek, 22 września, będzie można podróżować radomskimi autobusami miejskimi bezpłatnie, na podstawie dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego. Rozwiązanie takie zostało wprowadzone uchwałą Rady Miejskiej w Radomiu i obowiązuje już od kilku lat.

img
Przy ulicy Królowej Jadwigi będzie nowy chodnik oraz zatoki parkingowe  

Około miesiąca potrwają przy ulicy Królowej Jadwigi prace drogowe prowadzone w ramach budżetu obywatelskiego. Drogowcy remontują tam chodnik wraz z zatoczkami parkingowymi po stronie targowiska i kościoła pod wezwaniem Błogosławionej Annuarity, naprzeciwko parku na Michałowie. To bardzo ważna inwestycja dla mieszkańców osiedla.

img
Zasady reklam wyborczych na przystankach autobusowych w Radomiu  

W związku z rozpoczętą już kampanią wyborczą przypominamy o obowiązującym od półtora roku zakazie wieszania reklam na słupach oświetleniowych lub energetycznych stojących wzdłuż ulic. Materiały wyborcze można natomiast umieszczać płatnie na większości naszych przystanków oraz na tablicach i słupach ogłoszeniowych prywatnych firm.

img
Kolejne zmiany w koncepcji budowy śródmiejskiego fragmentu trasy N-S  

Kontynuowane są prace nad koncepcją przebiegu trasy N-S na odcinku od ronda Mikołajczyka do ulicy Żeromskiego. Wkrótce na tej podstawie będzie opracowany szczegółowy projekt i już w przyszłym roku mają rozpocząć się prace budowlane. Śródmiejski fragment trasy N-S ma stanowić alternatywę dla zakorkowanej w szczycie ulicy 25 Czerwca.

img
Już prawie 25 tysięcy pasażerów korzysta z biletów na kartach miejskich  

Rośnie zainteresowanie Radomską Kartą Miejską wśród pasażerów naszej komunikacji miejskiej. Z biletów w wersji elektronicznej korzysta już niemal 25 tysięcy osób z Radomia i z gmin, do których kursują linie miejskie. Na kartach kodowane są najczęściej bilety miesięczne, które - dzięki niedawnej obniżce cen - sprzedają się jak świeże bułeczki.

img
Przejście na ulicy Warszawskiej zostało oznakowane dzięki Fundacji PZU  

Specjalne oświetlenie, jaskrawoczerwona nawierzchnia, maty antypoślizgowe i system ciągle świecących "kocich oczek" - to elementy, które mają podnieść bezpieczeństwo na przejściu u zbiegu ulic Warszawskiej i Kusocińskiego. Jego modernizację sfinansowała Fundacja PZU. Głosy na następne przejście można oddać tutaj: stopwariatom.pl.

img
Nowa sygnalizacja świetlna obok cmentarza przy ulicy Limanowskiego  

W pierwszym dniu roku szkolnego zaczęła funkcjonować nowa sygnalizacja świetlna u zbiegu ulic Limanowskiego i Obrońców, czyli przed bramą cmentarza rzymskokatolickiego. Zastąpiła ona wysłużone sygnalizatory, które dotąd sterowały ruchem w tym rejonie. Nowością są przyciski dla pieszych, które nie tylko świecą, ale i emitują dźwięk.

img
Zapewnimy osobom niepełnosprawnym transport do lokali referendalnych  

W dniu ogólnokrajowego referendum (6 września) tradycyjnie zapewnimy bezpłatny dojazd do lokali referendalnych osobom na wózkach inwalidzkich i mającym kłopoty z samodzielnym poruszaniem się. Na zgłoszenia od wszystkich zainteresowanych czekamy do piątku, 4 września, do godziny 15:30. Telefonować można pod numer 48 363-10-82.

img
Nowi kontrolerzy biletów z firmy Rewizor będą pracowali w jednolitych strojach  

Kontrolę biletów w radomskich autobusach komunikacji miejskiej prowadzi od początku września na nasze zlecenie firma Rewizor z Gdyni. Zastąpiła ona dotychczasowego wykonawcę, czyli agencję Reflex. Umowa z Rewizorem ma obowiązywać przez prawie cztery lata. Jedną z wprowadzonych nowości jest jednolity ubiór kontrolerów biletów.

img
Dziesiątki tysięcy pasażerów przyjechały komunikacją miejską na Air Show  

Prawie 1900 kursów do lotniska i tyle samo z powrotem miały rozkładowo wykonać przez dwa dni autobusy miejskie, które woziły widzów pokazów Air Show 2015. W praktyce wykonały ich trochę więcej, ponieważ na bieżąco - w razie potrzeby - były uruchamiane również pojazdy rezerwowe. Nasi pracownicy przez cały czas nadzorowali komunikację.

img
24 sierpnia w MZDiK jest wyznaczony odbiór dnia wolnego za 15 sierpnia  

Informujemy, że w poniedziałek, 24 sierpnia 2015 roku, Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu (z wyjątkiem wymienionych niżej działów) będzie nieczynny. Zgodnie z zarządzeniem dyrektora, na ten dzień został wyznaczony wymagany przepisami odbiór wolnego za święto wypadające w sobotę, to znaczy 15 sierpnia (Wniebowzięcie NMP).

img
Opracowujemy dokumentację nowej sygnalizacji przy ulicy Wierzbickiej  

Wkrótce będzie gotowy projekt świateł na przejściu dla pieszych na ulicy Wierzbickiej, w rejonie ulicy Gębarzewskiej. Będzie to już piąta sygnalizacja wzbudzana, budowana w Radomiu w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Zgodnie z deklaracjami konsekwentnie poprawiamy bezpieczeństwo pieszych na przejściach na najbardziej ruchliwych ulicach.

img
Kolejne stalowe belki tworzą konstrukcję wiaduktu na Młodzianowskiej  

Na placu budowy wiaduktu nad torami kolejowymi na ulicy Młodzianowskiej są już wszystkie elementy potrzebne do złączenia obiektu w jedną całość. 7 sierpnia zaczął się montaż kolejnych stalowych belek po stronie Strefy Łucznik. Przypominamy przechodniom, że w trakcie tych prac przejście przez teren budowy jest bezwzględnie zabronione!

img
Przepust pod torami obok obwodnicy południowej jest już gotowy  

Na południowej obwodnicy Radomia nie ma już żadnych utrudnień w ruchu, związanych z prowadzonymi robotami. Rowerzyści i piesi mogą natomiast korzystać z nowego przepustu pod linią kolejową do Skarżyska-Kamiennej i pod równoległym do nich odcinkiem trasy N-S na radomskim Południu. Przepustem tym popłynie też Potok Malczewski.

img
Ulica Jarzębinowa to następna właśnie zakończona inwestycja czynowa  

Zakończyła się budowa ulicy Jarzębinowej na radomskim Idalinie. Jest to krótka, zaledwie 150-metrowa droga, lecz niezbędna do prawidłowej obsługi znajdujących się przy niej posesji. Dotychczas ulica była gruntowa. Obecnie ma nawierzchnię z betonowej kostki i nową kanalizację deszczową. Była to jedna z tak zwanych inwestycji czynowych.

img
Na Borkach są już kolejne nowe chodniki oraz miejsca do parkowania aut  

Dwie inwestycje drogowe na radomskich Borkach zostały skończone oraz odebrane na przełomie lipca i sierpnia. To przebudowa drogi dojazdowej do budynku znajdującego się przy ulicy Maratońskiej 11, a także druga część budowy dróg dojazdowych i miejsc postojowych w sąsiedztwie wieżowców przy ulicach Limanowskiego 78 oraz Pawiej 5 i 6.

img
Będzie następny przetarg na operatora trzech linii miejskich w Radomiu  

Unieważniliśmy przetarg na obsługę trzech miejskich linii autobusowych - 3, 8 i 13. Przyczyną tej decyzji było to, że najtańsza złożona oferta znacznie przekroczyła kwotę, jaką mogliśmy przeznaczyć na to zadanie. Przypomnijmy, że postępowanie dotyczyło wykonania przez nowe autobusy około 13 milionów wozokilometrów w okresie dziesięciu lat.

img
Strefa płatnego parkowania wraca od 28 lipca na ulicę Skłodowskiej-Curie  

Informujemy, że od 28 lipca na ulicy Skłodowskiej-Curie zostanie przywrócone funkcjonowanie Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. Do dyspozycji kierowców jest tam kilkadziesiąt miejsc do parkowania. Przypominamy także, że ulica ta od niedawna jest częścią strefy Tempo 30 i obowiązuje na niej ograniczenie prędkości pojazdów.

img
Pierwsze uzgodnienia w sprawie przygotowań do budowy etapu trasy N-S  

Trwają konsultacje z właścicielami nieruchomości zlokalizowanych w sąsiedztwie planowanego fragmentu trasy N-S pomiędzy rondem Mikołajczyka (obok dworca PKS) a wiaduktem łączącym ulice Żeromskiego i Lubelską (włącznie z węzłem drogowym na skrzyżowaniu ze Słowackiego). Wszystkie uzgodnienia będą wykorzystane przez projektanta.

img
Nie ustają intensywne roboty na ulicach Żółkiewskiego i Młodzianowskiej  

Wre praca na budowach wiaduktów nad torami kolejowymi na ulicach Żółkiewskiego i Młodzianowskiej. Największe dwa radomskie tereny budowy odwiedził 24 lipca wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak, odpowiedzialny między innymi za inwestycje drogowe. Pokazujemy, co zmieniło się w tych miejscach od czasu naszych ostatnich fotorelacji.

img
Zakończyły się konsultacje w sprawie zmian przy Traugutta i Narutowicza  

Urząd Miejski w Radomiu zakończył analizę ankiet, które wypełnili mieszkańcy podczas konsultacji społecznych na temat zmian w organizacji ruchu przy skrzyżowaniu ulic Traugutta i Narutowicza. Propozycje miały na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu, zmniejszenie liczby punktów kolizyjnych i likwidację barier architektonicznych.

img
Ułatwiamy osobom niepełnosprawnym poruszanie się po naszym mieście  

Prawie 140 tysięcy złotych przeznaczymy w tym roku na likwidację barier architektonicznych oraz na wprowadzanie udogodnień dla niepełnosprawnych. W ramach różnych inwestycji i bieżącego utrzymania ulic obniżamy krawężniki, malujemy żółte linie ostrzegawcze przy przystankach autobusowych i budujemy wyniesione przejścia dla pieszych.

img
Rośnie nowy wiadukt nad torami na ulicy Młodzianowskiej (nowe fakty)  

Częściowo już widać, jak będzie wyglądał nowy wiadukt na ulicy Młodzianowskiej. 3 lipca rozpoczął się montaż stalowych belek, które będą podtrzymywały główną płytę tego obiektu. Chociaż najważniejsze prace są obecnie skoncentrowane właśnie w tym rejonie, to sporo dzieje się również na pozostałych odcinkach budowanej trasy.

img
Ulica Skłodowskiej-Curie już gotowa, wkrótce rozszerzenie strefy Tempo 30  

Cała ulica Skłodowskiej-Curie ma już nową jezdnię, chodniki oraz zatoki parkingowe. Po zakończonej przebudowie nawierzchni włączyliśmy ją wraz z fragmentami trzech sąsiednich ulic do strefy Tempo 30. Ale to nie koniec zmian, ponieważ - zgodnie z zapowiedziami - jeszcze w tym roku strefa ta obejmie również południową część Śródmieścia.

img
Samorządowcy z Opola obejrzeli udogodnienia dla rowerów w Radomiu  

Delegacja urzędników z Opola - z zastępcą prezydenta Mirosławem Pietruchą na czele - przyjechała 30 czerwca do Radomia, by na własne oczy przekonać się, jak funkcjonują wprowadzone u nas udogodnienia dla rowerów. Goście zaskoczeni byli liczbą miejsc, w których powstały takie rozwiązania. Podobne zamierzają wprowadzić także u siebie.

img
Od 1 lipca bilety okresowe wyłącznie na kartach oraz tańsze sieciówki  

Skończył się już okres, w którym oferowaliśmy papierowe bilety miesięczne i okresowe. Od 1 lipca 2015 roku są one dostępne jedynie w wersji elektronicznej, czyli zakodowane na kartach miejskich. Tego samego dnia weszła w życie zmieniona taryfa - staniały sieciówki, a także elektroniczne bilety jednorazowe na przejazd do dwóch przystanków.

img
Ulice Bacewicz, Bełżeckiego i Ozdobna już mają równe nawierzchnie  

Trzy gruntowe uliczki w Radomiu zyskały nową asfaltową nawierzchnię. Pod koniec czerwca odbyły się ich odbiory końcowe. Były to pierwsze zadania wykonane w tym roku w ramach zapowiadanego przez władze miasta programu utwardzania dróg gruntowych, lecz na pewno nie ostatnie. Wkrótce będziemy bowiem ogłaszać następne przetargi.

img
Karty miejskiej nie wydajemy bez zakodowanego biletu lub portmonetki  

Coraz więcej pasażerów korzysta już z Radomskiej Karty Miejskiej. Przy ich odbiorze dochodzi jednak czasami do nieporozumień. W związku z wieloma pytaniami przypominamy wszystkim zainteresowanym pasażerom, że kart miejskich nie wydajemy bez zakodowanego biletu okresowego bądź bez doładowanej elektronicznej portmonetki.

img
Będą nowe kładki dla pieszych nad ulicami Szarych Szeregów i Osiedlową  

Kładka dla pieszych nad ulicą Szarych Szeregów połączy dwie ulice na Obozisku - Żwirową i Radosną. Dzięki temu rozwiązaniu mieszkańcy będą mogli bezpiecznie przechodzić pomiędzy dwiema częściami tej dzielnicy, podzielonej obecnie ruchliwą ulicą Szarych Szeregów. Od nowa zbudujemy poza tym kładkę nad ulicą Osiedlową na Ustroniu.

img
Notoryczni gapowicze mogą zostać wpisani do Krajowego Rejestru Długów  

Pasażerowie, którzy często jeżdżą radomskimi autobusami komunikacji miejskiej bez ważnego biletu, mogą trafić do Krajowego Rejestru Długów. W ostatnim czasie wysłaliśmy już ponad 300 wezwań do osób, które pomimo naszych wcześniejszych ponagleń nie zapłaciły nałożonych na nie kar i którym grozi teraz wpisanie na listę dłużników w KRD.

img
Budowa radomskiej trasy N-S rozpocznie się od etapu śródmiejskiego  

W trzecim kwartale 2016 roku ma zostać ogłoszony przetarg na budowę odcinka trasy N-S, łączącego rejon dworca PKS z ulicami Słowackiego, Żeromskiego i Szklaną. Nowa droga koło torów kolejowych powinna być gotowa w 2017 roku. Projektowa wartość inwestycji to 32 miliony złotych. Pierwsze pieniądze na realizację zadania miasto już ma.

img
Czerwone powierzchnie przed białymi pasami na ulicy Szarych Szeregów  

Przed przejściem dla pieszych na ulicy Szarych Szeregów fragmenty nawierzchni obu jezdni zostały przed kilkoma dniami pokryte warstwą żywicy zmieszanej z kruszywem. To całkiem nowe w Radomiu rozwiązanie ma w nietypowy sposób pomóc w poprawieniu bezpieczeństwa osób przechodzących na drugą stronę tej wyjątkowo ruchliwej drogi.

img
Ulica Góralska z nową nawierzchnią, kanalizacją deszczową i oświetleniem  

Nawierzchnię z betonowej kostki zyskała ulica Góralska na radomskim Młodzianowie. Była to niewielka, lecz bardzo oczekiwana przez okolicznych mieszkańców inwestycja. 10 czerwca zakończyliśmy roboty odbiorem technicznym z udziałem przedstawicieli wykonawcy. Budowa 175-metrowego odcinka drogi kosztowała 298 tysięcy 578 złotych.

img
Patrz w lewo, patrz w prawo - nowe oznakowanie przejść dla pieszych  

Trwa oznakowywanie następnych radomskich przejść dla pieszych w nietypowy sposób. Pojawiły się na nich napisy przypominające pieszym, żeby najpierw spojrzeć w lewo i upewnić się, że można bezpiecznie przekroczyć jezdnię. Dodatkowo wprowadzono przypomnienie, by przed zejściem z wysepki rozdzielającej pasy ruchu zerknąć w prawo.

img
W szybkim tempie powstaje nowa nawierzchnia ulicy Skłodowskiej-Curie  

Praktycznie gotowe są już chodnik i zatoka parkingowa po północnej stronie ulicy Skłodowskiej-Curie. Prace przy przebudowie nawierzchni tej ulicy są prowadzone jednocześnie w trzech miejscach. Wykonawca utrzymuje szybkie tempo robót. Przy drodze pojawiło się już kilka nowych rozwiązań, między innymi betonowe odbojniki w zatoczkach.

img
Ulica Terenowa ma nową jezdnię, chodniki oraz oświetlenie LED-owe  

Nie do poznania zmieniła się ulica Terenowa na radomskim osiedlu XV-lecia. Kiedyś była to jedynie wąska ścieżka, wydeptana między ogrodzeniami okolicznych zabudowań. Teraz ma ona nową asfaltową jezdnię i chodnik, a także oświetlenie typu LED. 2 czerwca - czyli prawie miesiąc przed terminem - odbył się odbiór końcowy tejże inwestycji.

img
Sprawdzamy oferty w przetargu na obsługę linii autobusowych 3, 8 i 13  

Trwa weryfikacja ofert złożonych w ogłoszonym przez nas przetargu na obsługę trzech linii miejskich w Radomiu. O zamówienie rywalizują dwie firmy transportowe - ITS Michalczewski z Radomia oraz Mobilis z Mościsk koło Warszawy. Autobusy wybranego wykonawcy będą miały do wykonania około 13 milionów wozokilometrów w ciągu dziesięciu lat.

img
Rządowe dofinansowanie na budowę węzła i odcinka ulicy Młodzianowskiej  

Rząd dofinansuje inwestycję pod nazwą "Budowa węzła komunikacyjnego i ulicy Młodzianowskiej na odcinku od ulicy Gdyńskiej do połączenia z obwodnicą południową". Do Radomia trafi ponad 13 milionów złotych. Dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej przyznał nam minister finansów w porozumieniu z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju.

img
O radomskim transporcie rowerowym dyskutowano w Katowicach  

Doświadczenia Radomia oraz innych polskich miast na temat transportu rowerowego były tematem seminarium pod tytułem "Mobilny Śląsk" w Katowicach. Samorządowców z całej Polski zainteresowały wdrożone niedawno w naszym mieście udogodnienia dla rowerzystów. Przedstawiliśmy je tam w specjalnie przygotowanej na tę okazję prezentacji.

img
Konsultacje w sprawie zmian w ruchu w rejonie ulic Traugutta i Narutowicza  

Od 28 maja do 12 czerwca włącznie będą trwać konsultacje społeczne w sprawie projektu zmian w organizacji ruchu samochodów, pieszych i rowerów w rejonie skrzyżowania ulic Traugutta i Narutowicza. Zaproponowane zmiany mają poprawić bezpieczeństwo, ograniczyć występowanie punktów kolizyjnych i skrócić pasażerom drogę do przystanków.

img
Na alei Grzecznarowskiego i ulicy Żółkiewskiego są równe nawierzchnie!  

Wystarczyło zaledwie kilka dni utrudnień w ruchu, aby teraz cieszyć się nową, równą nawierzchnią na fragmentach dróg krajowych nr 9 i 12 w Radomiu. A taka właśnie jest już na odcinku alei Grzecznarowskiego między obwodnicą południową a rondem Dmowskiego i na ulicy Żółkiewskiego między Chrobrego a rondem Narodowych Sił Zbrojnych.

img
Będzie bezpłatny dowóz do lokali wyborczych dla osób niepełnosprawnych  

W dniu wyborów prezydenckich, 24 maja 2015 roku, tradycyjnie zapewnimy możliwość bezpłatnego dojazdu do lokali wyborczych osobom na wózkach inwalidzkich i mającym kłopoty z samodzielnym poruszaniem się. Na zgłoszenia od zainteresowanych oczekujemy do piątku, 22 maja - do godziny 15:00. Telefonować można pod numer 48 363-10-82.

img
Nowa sygnalizacja świetlna przy Warszawskiej z budżetu obywatelskiego  

Na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Janiszewskiej funkcjonuje już nowa sygnalizacja świetlna. Poprawiła ona znacznie bezpieczeństwo pieszych w tym rejonie. Światła zostały zamontowane w ramach budżetu obywatelskiego. Warto tutaj przy okazji podkreślić, że roboty skończyły się trzy tygodnie przed terminem.

img
Na osiedlu Michałów powstało 60 nowych bezpłatnych miejsc postojowych  

Mieszkańcy Radomia mogą korzystać z nowego ogólnodostępnego parkingu, zlokalizowanego po północnej stronie ulicy Piastowskiej na Michałowie - pomiędzy kościołem pod wezwaniem Świętego Łukasza i pływalnią Delfin. Odbiór techniczny tej inwestycji odbył się we wtorek, 12 maja. Do dyspozycji kierowców jest tam 60 miejsc parkingowych.

img
Ruszyło koszenie trawy obok ulic - na terenach o powierzchni 115 hektarów  

Na początku maja zaczęliśmy pierwsze w tym roku koszenie trawy rosnącej obok ulic. Zajmują się tym pracownicy dwóch firm. Umowy na koszenie trawników w pasach drogowych będą obowiązywać do końca 2015 roku. Planujemy skosić do tego czasu trawę wzdłuż ulic pięć razy, ale ostateczna liczba zleceń dla firm będzie uzależniona od pogody.

img
Trwa wymiana oświetlenia ulicznego w Radomiu na energooszczędne  

Tylko w marcu i kwietniu przy radomskich ulicach pojawiło się około 600 nowych opraw oświetleniowych typu LED. Sukcesywnie prowadzona jest wymiana dotychczasowych lamp sodowych na nowe, energooszczędne. Emitują one białe światło, znacznie lepiej oddające rzeczywiste kolory wszystkiego tego, co znajduje się w ich zasięgu obok ulic.

img
Będzie bezpłatny dowóz do lokali wyborczych dla osób niepełnosprawnych  

W dniu wyborów prezydenckich, 10 maja 2015 roku, tradycyjnie zapewnimy możliwość bezpłatnego dojazdu do lokali wyborczych osobom na wózkach inwalidzkich i mającym kłopoty z samodzielnym poruszaniem się. Na zgłoszenia od zainteresowanych oczekujemy do piątku, 8 maja - do godziny 15:00. Telefonować można pod numer 48 363-10-82.

img
Przebudowa całej ulicy Skłodowskiej-Curie jeszcze się nie rozpoczęła  

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, wciąż nie odbył się jeszcze odbiór techniczny ulicy Skłodowskiej-Curie po przeprowadzanych tam w ostatnich miesiącach pracach wodociągowych. A dopiero po takim odbiorze będzie mogła rozpocząć się nasza część inwestycji, czyli układanie nowej nawierzchni jezdni, chodników oraz miejsc postojowych.

img
Karta coraz popularniejsza - zachęcamy kolejnych pasażerów do jej wyrabiania  

Radomska Karta Miejska cieszy się rosnącą popularnością wśród pasażerów komunikacji miejskiej. Już ponad 13 tysięcy osób korzysta z biletów w wersji elektronicznej. Codziennie otrzymujemy kolejne wnioski o wydanie karty. Zachęcamy niezdecydowane osoby do odwiedzenia naszych firmowych punktów, na przykład tego na Borkach.

img
Nowa jezdnia, chodniki oraz zatoki parkingowe na ulicy Skłodowskiej-Curie  

Podpisaliśmy już umowę ze Spółdzielnią Rzemieślniczą Budowlana, która będzie na nasze zlecenie przebudowywała ulicę Skłodowskiej-Curie po robotach prowadzonych tam przez Wodociągi Miejskie. Nasz wykonawca jest gotowy do przystąpienia do pracy, lecz ta inwestycja będzie mogła zacząć się dopiero po zakończeniu zadania wodociągowego.

img
Na ulicy Młodzianowskiej badane są podpory wiaduktu nad linią kolejową  

Pomyślnie zakończyły się próby obciążeniowe pierwszej podpory budowanego właśnie wiaduktu nad torami na ulicy Młodzianowskiej. W kolejnych tygodniach mostowcy w podobny sposób dokładnie sprawdzą jeszcze pięć kolejnych podpór. Intensywne roboty trwają też przy budowie nasypu między ulicą Orzechową a blokami na osiedlu Ustronie.

img
Kierowcy jeżdżący zamkniętą ulicą Limanowskiego są karani mandatami  

Pouczenia się skończyły - teraz za wjazd na częściowo zamknięty dla ruchu odcinek ulicy Limanowskiego można już otrzymać mandat. Przekonali się o tym kierowcy, którzy między innymi w miniony weekend zostali zatrzymani przez policjantów. Przypominamy o tym, jakie obowiązują tam zasady ruchu i o tym, kto odpowiada za organizację prac.

img
Sprostowanie w sprawie informacji na temat prac na ulicy Skłodowskiej-Curie  

W związku z artykułem zatytułowanym "Curie-Skłodowskiej pojedziemy w lipcu?", opublikowanym w dniu 12 kwietnia 2015 roku w portalu internetowym cozadzien.pl, Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu żąda od wydawcy tego portalu sprostowania nieprawdziwych informacji na temat ogłoszenia przetargu na przebudowę wspomnianej ulicy.

img
Zmiana terminu zamknięcia ulicy Struga! Autobusy na objazdach od soboty!  

Informujemy o zmianie terminu zamknięcia dla ruchu kołowego fragmentu ulicy Struga od Miłej do 25 Czerwca. Nie nastąpi ono - jak wcześniej zapowiadaliśmy - od soboty, 11 kwietnia, lecz prawdopodobnie od poniedziałku, czyli 13 kwietnia. Powodem zmiany terminu jest źle przygotowane oznakowanie w ramach tymczasowej organizacji ruchu.

img
Wykonawca musi usunąć awarie oświetlenia przy obwodnicy południowej  

W związku z powtarzającymi się w ostatnim czasie awariami lamp na niektórych odcinkach południowej obwodnicy Radomia informujemy, że 1 kwietnia odbyło się spotkanie naszych służb z przedstawicielami głównego wykonawcy odpowiedzialnego za prace związane z budową oświetlenia. Stwierdzono uszkodzenia niektórych kabli zasilających.

img
Ostatniego dnia marca mogą wystąpić przerwy w działaniu parkomatów  

We wtorek, 31 marca, planujemy zaktualizować oprogramowanie parkomatów, które obsługują radomską Strefę Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. Może to zatem spowodować przejściowe przerwy w funkcjonowaniu tych urządzeń. Kontrolerzy sprawdzający bilety parkingowe zostali poinformowani o możliwości wystąpienia utrudnień.

img
Od lipca popularne sieciówki i bilety jednorazowe na RKM będą tańsze  

Na przedświątecznej sesji Rady Miejskiej został poddany pod głosowanie projekt uchwały dotyczącej obniżenia cen biletów miesięcznych komunikacji miejskiej i cen biletów jednorazowych (funkcjonujących w wersji elektronicznej) dla przejazdów na odcinku do dwóch przystanków. Radni jednogłośnie przyjęli projekt proponowanych niższych stawek.

img
Naprawiamy po zimie jezdnie oraz sprzątamy ulice, chodniki i trawniki  

Rozpoczynamy pozimowe remonty cząstkowe nawierzchni radomskich ulic. Na szczęście w tym sezonie zima była dosyć łagodna, więc uszkodzeń jest mniej niż w poprzednich latach. Nasze ekipy będzie można spotkać najpierw na ulicach Idalińskiej oraz Jana Pawła II. Do napraw jezdni w mieście planujemy zaangażować łącznie aż siedem firm.

img
Ogłosiliśmy przetarg na obsługę trzech miejskich linii autobusowych  

Przez prawie półtora miesiąca czekamy na oferty w ogłoszonym właśnie przetargu nieograniczonym na obsługę trzech miejskich linii autobusowych: 3, 8 i 13. To jedno z naszych największych i najważniejszych tegorocznych zamówień. Przewidujemy, że nowe autobusy komunikacji miejskiej zaczną jeździć na przełomie 2015 i 2016 roku.

img
Przypomnienie na jezdni - przed wejściem na pasy spójrz najpierw w lewo!  

Innowacyjne rozwiązanie zostało zastosowane na odnowionym przejściu dla pieszych u zbiegu ulic 11 Listopada i Struga. Pojawiły się tam napisy przypominające pieszym wchodzącym na jezdnię, że przedtem powinni spojrzeć w lewo, by upewnić się, że mogą bezpiecznie pokonać przejście. Jest to część programu realizowanego przez policję.

img
Kontynuacja prac przy budowie nowego przebiegu ulicy Młodzianowskiej  

Przebudowa ulicy Młodzianowskiej wkracza w najważniejszy etap, czyli stawianie wiaduktu nad torami kolejowymi. Wykonawca postanowił wykorzystać sprzyjającą pogodę i już teraz rozpocząć roboty budowlane. Dotychczasowe objazdy - spowodowane przekładaniem sieci ciepłowniczej - zostaną zatem utrzymane aż do zakończenia zadania.

img
Bilety okresowe będą od lipca kodowane wyłącznie na kartach miejskich  

Od połowy roku wszelkie bilety okresowe będziemy oferowali tylko w wersji elektronicznej - zakodowane na kartach miejskich. Nie będzie już można kupić papierowych "sieciówek". Pasażerów, którzy jeszcze nie wyrobili własnej karty umożliwiającej posługiwanie się elektronicznym biletem okresowym, zachęcamy do odwiedzenia naszych punktów.

img
Obwodnica południowa już otwarta - apelujemy o ostrożną jazdę nową trasą!  

Od 27 lutego, od godzin popołudniowych, można już jeździć całą południową obwodnicą Radomia, łączącą drogę krajową nr 12 (aleję Grzecznarowskiego) z drogą krajową nr 7 (w miejscowości Kosów). Przy tej okazji kolejny raz apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności podczas jazdy nową trasą!

img
Uzgodniliśmy trasy objazdów ulicy Żółkiewskiego dla ruchu tranzytowego  

W związku z budową nowego węzła drogowego na przecięciu ulicy Żółkiewskiego oraz linii kolejowej z Warszawy do Krakowa wyznaczyliśmy zalecane trasy objazdów dla ruchu tranzytowego. Kierowcy będą o nich informowani wiele kilometrów przez wjazdem do Radomia. Trasy te uzgodniliśmy już z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

img
Przejazd kolejowy na ulicy Młodzianowskiej jest już tymczasowo zamknięty  

W ciągu zaledwie kilku godzin została przekopana w poprzek ulica Młodzianowska w rejonie przejazdu kolejowego. Trwa tam przekładanie sieci centralnego ogrzewania. Instalacje te, poprowadzone obecnie częściowo nad drogą, a częściowo wzdłuż chodnika, muszą zostać przełożone, aby mogła zacząć się budowa nowego wiaduktu nad torami.

img
Wandale zniszczyli młode drzewka przy południowej obwodnicy Radomia  

Część nowych drzew rosnących wzdłuż czwartego etapu obwodnicy południowej nie przetrwała nawet kilku miesięcy. Nieznani sprawcy wyrwali z korzeniami albo połamali sześć z nich, zaś przy innych roślinach zostały uszkodzone paliki. Wykonawca inwestycji będzie je musiał teraz uzupełnić. Koszt jednej sadzonki wraz z palikami to ponad 200 złotych.

img
Radni zatwierdzili listę tegorocznych inwestycji w ramach czynów społecznych  

Dwanaście inwestycji planujemy zrealizować w tym roku w ramach tak zwanych czynów społecznych. Dwie z nich to kontynuacje zadań rozpoczętych w ubiegłym roku. Wkrótce ogłosimy pierwsze przetargi na wyłonienie wykonawców poszczególnych robót. Zainteresowanie tą formą budowy lub modernizacji dróg i chodników jest nadal bardzo duże.

img
Piotr Wójcik od 4 lutego kieruje pionem komunikacji radomskiego MZDiK  

Piotr Wójcik od środy, 4 lutego, pełni obowiązki zastępcy dyrektora do spraw komunikacji Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Nadzoruje między innymi komunikację miejską oraz strefę parkowania. Zastąpił on na tym stanowisku Krzysztofa Chojnackiego, który kierował pionem komunikacji w naszej jednostce od 1 marca 2011 roku.

img
Podpisaliśmy umowę z wykonawcą nowych wiaduktów na Żółkiewskiego  

Za budowę nowego węzła drogowego na przecięciu miejskiego odcinka drogi krajowej numer 9 oraz linii kolejowej z Warszawy do Krakowa będzie odpowiedzialna firma Strabag z Pruszkowa. Umowę podpisaliśmy z nią 30 stycznia. Nowe wiadukty na ulicy Żółkiewskiego mają być gotowe w ciągu dziewięciu miesięcy - czyli do końca października.

img
Bilety na Radomskiej Karcie Miejskiej można zakodować z wyprzedzeniem  

Informujemy pasażerów, że na Radomskiej Karcie Miejskiej mogą znajdować się równocześnie dwa kontrakty - na przykład bilet na jeden miesiąc oraz bilet na następny miesiąc, zakodowany z wyprzedzeniem. Nie ma konieczności czekania do ostatniego dnia ważności biletu okresowego, żeby móc zakodować na karcie bilet na następny okres!

img
Usuwamy drzewa, które zagrażają bezpieczeństwu pieszych i pojazdów  

Z powodu fatalnego stanu drzew rosnących wzdłuż północnej strony ulicy Narutowicza, na odcinku od przystanku autobusowego Narutowicza / Kościuszki aż do ulicy Sedlaka, podjęliśmy decyzję o wycięciu niektórych z nich oraz posadzeniu tam w zamian nowych roślin. Mamy już na to pozwolenie Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków.

img
Zmiana terminu odbioru kart miejskich - z 15 na 19 stycznia 2015 roku  

Informujemy o przesunięciu terminu odbioru nowych kart miejskich dla niektórych pasażerów. Wszyscy pasażerowie, którzy mieli zgłosić się po swoje karty 15 stycznia (czwartek), zapraszamy po odbiór 19 stycznia (czyli w najbliższy poniedziałek). Przepraszamy jednocześnie wszystkie zainteresowane osoby za wszelkie związane z tym utrudnienia.

img
Awaria oświetlenia ulicznego wzdłuż fragmentu ulicy Malczewskiego  

Informujemy o awarii lamp przy odcinku ulicy Malczewskiego (od Wernera do mostu nad Potokiem Północnym), a także na samym skrzyżowaniu ulic Wernera, Malczewskiego i Kelles-Krauza. Nad usunięciem tej usterki pracuje już nasz wykonawca. Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę po zmroku w tej okolicy i zwracanie uwagi na pieszych.

img
Radomskie biletomaty ponownie funkcjonują po kilkudniowej przerwie  

Informujemy, że wszystkie biletomaty przy przystankach autobusowych w Radomiu zostały ponownie uruchomione. Usterka, która niedawno spowodowała problemy z ich funkcjonowaniem, została już usunięta przez producenta tych urządzeń - firmę Mera-Systemy z Grodziska Mazowieckiego. Zachęcamy pasażerów do korzystania z biletomatów!

img
Wszystkie automaty biletowe w Radomiu zostały wyłączone do odwołania!  

Informujemy o czasowym wyłączeniu wszystkich automatów biletowych w Radomiu. Urządzenia są nieczynne od 7 stycznia (środa), od godzin popołudniowych do odwołania. Powodem wyłączenia biletomatów były powtarzające się ostatnio błędy krytyczne oprogramowania, pod kontrolą którego pracują te maszyny. Przepraszamy za utrudnienia!

img
Obwodnica, nowe drogi, pętle, wiaty i autobusy - podsumowanie roku 2014  

Przełom starego i nowego roku to okazja do podsumowań ostatnich dwunastu miesięcy. Przeglądu najważniejszych wydarzeń nie mogło zabraknąć także na naszej oficjalnej stronie internetowej. Przypominamy to, co wydarzyło się w roku 2014 w radomskim drogownictwie oraz komunikacji miejskiej. Zapraszamy do lektury naszego podsumowania!

img
Zakończyły się roboty przy utwardzaniu siedmiu ulic na peryferiach miasta  

Kilka gruntowych ulic na peryferiach Radomia zostało utwardzonych jesienią tego roku. Zimą i wiosną mieszkańcy części dzielnic Pruszaków, Krychnowice i Rajec Poduchowny będą mogli dojeżdżać do swoich domów po asfalcie. Roboty zrealizowane na siedmiu dotychczas gruntowych uliczkach kosztowały w sumie ponad 1,8 miliona złotych.

img
Znaczki do biletów miesięcznych na styczeń będą z hologramem z 2014 roku  

Informujemy, że znaczki do papierowych biletów miesięcznych na styczeń 2015 roku będą sprzedawane w naszych punktach firmowych z hologramem z roku 2014 (na znaczku będzie nadruk "styczeń 2015", ale jego zabezpieczenie będzie jeszcze z liczbą "2014"). Taka rozbieżność dat nie będzie oczywiście miała wpływu na ważność tych biletów.

img
Trwają konsultacje w sprawie rozwoju sieci dróg rowerowych w Radomiu  

Do 15 stycznia 2015 roku potrwają konsultacje społeczne, dotyczące planu wprowadzania usprawnień w komunikacji rowerowej w mieście w latach 2015-2018. Radomianom jest przedłożony w celu zaopiniowania przygotowany przez nas projekt. Obejmuje on budowę ciągów pieszo-rowerowych, dróg dla rowerów i wprowadzanie innych udogodnień.

img
Miłą można chodzić po równych chodnikach i jeździć po nowym asfalcie  

Około 3,5 miesiąca trwała przebudowa ulic Miłej i Czystej po modernizacji sieci wodociągowo-kanalizacyjnej. Drogi te mają teraz nowe jezdnie, chodniki, miejsca postojowe i oświetlenie typu LED. Nowością są wyniesione skrzyżowania, przejścia dla pieszych i przejazd dla rowerzystów w pobliżu mostu. Odbiór końcowy tej inwestycji odbył się 5 grudnia.

img
Piątka chętnych do budowy nowych wiaduktów na ulicy Żółkiewskiego  

Pięciu oferentów (w tym trzy konsorcja) zainteresowanych jest budową dwóch wiaduktów nad torami kolejowymi na ulicy Żółkiewskiego w Radomiu, czyli na fragmencie drogi krajowej nr 9. Węzeł drogowy na Gołębiowie powinien być gotowy w ciągu dziewięciu miesięcy od podpisania umowy. Jednym z elementów robót są nakładki na kilku drogach.

img
Nie działa parkomat w rejonie parku Kościuszki przy ulicy Sienkiewicza  

Informujemy o uszkodzeniu parkomatu zamontowanego przy ulicy Sienkiewicza, obok parku Tadeusza Kościuszki, kilkadziesiąt metrów od skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca. 3 grudnia nad ranem w urządzenie uderzył samochodem kierowca będący pod wpływem alkoholu. Parkomat został całkowicie zniszczony - nie funkcjonuje on do odwołania.

img
Papierowe bilety miesięczne oraz okresowe będą ważne do odwołania  

Bilety miesięczne i okresowe w wersji papierowej będą obowiązywały jeszcze przez kilka miesięcy. Dementujemy krążącą po Radomiu plotkę, jakoby od początku przyszłego roku miały być w obiegu wyłącznie bilety kodowane na Radomskiej Karcie Miejskiej. O terminie wycofania tego typu biletów papierowych poinformujemy z wyprzedzeniem.

img
W rejonie ulicy Odrzańskiej trwa już budowa bulwarów wzdłuż rzeki Mlecznej  

Intensywne roboty trwają przy budowie bulwarów w parku kulturowym Mleczna. W ostatnich dniach rozpoczęło się układanie pierwszych warstw konstrukcyjnych nowych odcinków dróg. To pierwszy etap prac przy tworzeniu parku kulturowego w najstarszej części Radomia. Tam, gdzie do tej pory były tylko chaszcze, będzie można wypoczywać.

img
Nowe jezdnie i chodniki na Idalinie i Wośnikach oraz w centrum Radomia  

Odcinki ulic Matejki i Wiertniczej mają już nową nawierzchnię asfaltową i chodniki, obok Potoku Północnego powstał nowy trotuar wraz z drogą dla rowerów, a na ulicy Pasterskiej rozpoczęły się prace przy budowie nowych jezdni do budynków w pobliskiej strefie ekonomicznej. W naszym mieście przybywa systematycznie nowych, wygodnych dróg.

img
Na ulicy Owalnej zamontowaliśmy nową kładkę dla pieszych nad Mleczną  

Mieszkańcy dzielnic Wośniki i Jeżowa Wola mogą już od kilku dni korzystać z kładki dla pieszych, zainstalowanej w miejscu uszkodzonego kilka lat temu przepustu pod ulicą Owalną. Jest to rozwiązanie tymczasowe, na razie tylko z myślą o przechodniach, wprowadzone do momentu wybudowania w tym miejscu nowego mostu nad rzeką Mleczną.

img
Będzie bezpłatny dowóz do lokali wyborczych dla osób niepełnosprawnych  

Podczas drugiej tury wyborów samorządowych (30 listopada) znów zapewnimy możliwość bezpłatnego dojazdu do lokali wyborczych osobom na wózkach inwalidzkich i mającym kłopoty z samodzielnym poruszaniem się. Czekamy na zgłoszenia od zainteresowanych do 28 listopada, do godziny 15:00. Telefonować można pod numer 48 363-10-82.

img
Na przejściu przy kościele na Glinicach działa nowa sygnalizacja świetlna  

Uruchomiona została nowa sygnalizacja świetlna na ulicy Słowackiego, na wysokości kościoła na Glinicach. Poprawi ona znacznie bezpieczeństwo pieszych w tym rejonie. Na zakup niezbędnych urządzeń i ich montaż przeznaczyliśmy fundusze zaoszczędzone w czasie ostatnich przetargów. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o ostrożność!

img
To my mamy rację w sporze o ulicę Żółkiewskiego - uznała izba odwoławcza!  

Krajowa Izba Odwoławcza potwierdziła nasze racje w sporze z jednym z byłych już wykonawców przebudowy ulicy Żółkiewskiego. Firma ta zakwestionowała przed KIO część zapisów specyfikacji istotnych warunków zamówienia z nowego przetargu na budowę wiaduktów i zażądała zmiany treści dokumentu. KIO odrzuciła wszystkie argumenty.

img
Służby drogowe są już przygotowane na ewentualne odśnieżanie jezdni  

Zima w tym sezonie jeszcze nie dała o sobie poważnie znać, ale synoptycy zapowiadają, że wkrótce ona nadejdzie. Nasze służby są tymczasem w gotowości zimowej już od kilku tygodni. Pługopiaskarki mogą ruszyć niemal w każdej chwili, gdyby pogoda się pogorszyła albo gdyby okazało się, że po nocnych przymrozkach jezdnie zrobiły się śliskie.

img
Ulica Starowiejska ma nową nawierzchnię asfaltową, chodniki i oświetlenie  

Zakończyliśmy przebudowę ulicy Starowiejskiej na Żakowicach. Droga ta łączy dwie ruchliwe ulice - Wierzbicką oraz Limanowskiego. Wcześniej była ona gruntowa, nie licząc krótkiego fragmentu obok marketu na Południu. Inwestycję prowadziliśmy w ramach tak zwanych schetynówek. W piątek, 14 listopada odbył się odbiór końcowy tego zadania.

img
Nowa wizualizacja węzła drogowego w rejonie torów i ulicy Młodzianowskiej  

Prezentujemy nową wizualizację węzła drogowego, który powstanie na przecięciu ulicy Młodzianowskiej oraz linii kolejowej z Warszawy do Krakowa. Film trwa tylko kilkanaście sekund, ale doskonale obrazuje skalę zmian, jakie zaplanowaliśmy w rejonie obecnego przejazdu przez tory. Ten rejon miasta naprawdę zmieni się nie do poznania!

img
Na Plantach powstał łącznik rowerowy pomiędzy ulicami Dowkontta i Broni  

Skończyliśmy budowę łącznika rowerowego pomiędzy ulicami Dowkontta i Broni na radomskich Plantach. To kolejne udogodnienie, z którego mogą w Radomiu korzystać rowerzyści. Dzięki niemu mogą teraz bez większych problemów przejechać z placu Ołdakowskiego (dawniejszego placu Generała Waltera) w stronę jednokierunkowej ulicy Jaracza.

img
Przedłużenie ulicy Młodzianowskiej do Malczewa zostało już wyasfaltowane  

Jest już ostatnia warstwa nawierzchni bitumicznej na nowym przedłużeniu ulicy Młodzianowskiej do ulicy Godowskiej. Drogowcy nie mieli długiego weekendu. W przeddzień Święta Niepodległości ułożyli masę na całej długości jezdni od Armii Ludowej (a w zasadzie od tymczasowej drogi koło powstającego tam nowego skrzyżowania) aż do Godowskiej.

img
Nowe, równe nawierzchnie chodników i ulic w trzech miejscach na Zamłyniu  

Trzy zadania zrealizowane w ramach tak zwanych czynów społecznych zostały na początku listopada odebrane na radomskim Zamłyniu. To utwardzenie terenu koło bloku przy ulicy Okulickiego 78, przebudowa drogi dojazdowej ze zjazdem z ulicy Okulickiego (wraz z budową miejsc parkingowych) oraz budowa wschodniej części ulicy Bytomskiej.

img
Czasowa zmiana godzin pracy punktu sprzedaży biletów MZDiK na Borkach  

Informujemy, że do 25 listopada włącznie firmowy punkt sprzedaży biletów Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji, zlokalizowany przy ulicy Limanowskiego 74 (naprzeciw kościoła na Borkach), będzie otwarty krócej niż zwykle - od godziny 7:00 do 13:00. Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy po godzinie 13:00 do innych punktów biletowych.

img
10 listopada Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu będzie nieczynny  

Informujemy, że w dniu 10 listopada 2014 roku (poniedziałek przed Świętem Niepodległości) Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu będzie nieczynny (to ustawowy odbiór dnia wolnego za sobotę, 1 listopada 2014 roku). Zapraszamy ponownie do naszych siedzib przy ulicach Traugutta 30/30A oraz Moniuszki 5 w środę, 12 listopada.

img
Na cmentarze najszybciej autobusami - bilety można kupić w biletomatach  

Przypominamy wszystkim osobom wybierającym się w ten weekend na cmentarze, że najszybciej i najłatwiej będzie można dojechać autobusami (szczególnie na Firlej). Niektóre linie będą kursowały nawet co 2-3 minuty. Bilety można będzie kupować wtedy nie tylko w naszych firmowych punktach, lecz również we wszystkich nowych biletomatach.

img
Fragment ulicy Okrzei został rozbudowany z dokładnością co do grosza  

Kierowcy przejeżdżający północnym odcinkiem ulicy Stefana Okrzei na radomskim Dzierzkowie mogą już korzystać z nowej asfaltowej nawierzchni. Wcześniej ta droga była wyłożona kostką pomiedziową. Rozbudowa 260-metrowego fragmentu ulicy kosztowała dokładnie 575 tysięcy złotych i jeden grosz. Wykonawcą była radomska firma Interbud.

img
Tablice SDIP przy przystankach pomogą również osobom z wadami wzroku  

Część tablic Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, działających przy radomskich przystankach, zostanie wyposażona w funkcję zapowiedzi głosowych. Instalacja głośników oraz przycisków rozpocznie się 24 października. Będzie to jednak wiązało się z koniecznością czasowego zdjęcia wyświetlaczy. Potem wrócą one na swoje miejsca.

img
Otworzyliśmy nowy punkt na Borkach i wręczyliśmy nagrody testerom RKM  

Nowy firmowy punkt sprzedaży biletów MZDiK działa już od 18 października przy ulicy Limanowskiego, naprzeciw kościoła na Borkach. Uroczystość otwarcia pawilonu była połączona z wręczeniem nagród dla dziesiątki najlepszych testerów Radomskiej Karty Miejskiej. Otrzymali oni bilety okresowe, zakodowane na kartach - ważne od 1 listopada.

img
Zakończyliśmy kolejną inwestycję w ramach budżetu obywatelskiego  

Kilka tygodni trwał remont chodnika w rejonie szkoły przy ulicy Beliny-Prażmowskiego. Była to inwestycja niewielka, lecz bardzo oczekiwana przez mieszkańców Śródmieścia oraz przyjezdnych, kierujących się chociażby do pobliskiego dworca autobusowego. O realizacji właśnie tego zadania zdecydowali w zeszłorocznym głosowaniu sami radomianie.

img
Bilety okresowe na jedną lub dwie linie nie obowiązują na innych liniach!  

Przypominamy pasażerom radomskich autobusów, że bilety okresowe na jedną oraz na dwie linie nie uprawniają do przejazdów innymi liniami, gdy trasy na pewnych odcinkach pokrywają się ze sobą. Za jazdę inną linią niż ta, na jaką został wydany bilet okresowy, kontrolerzy mogą wystawić pasażerowi wezwanie do uiszczenia opłaty dodatkowej.

img
Plac Stare Miasto został oświetlony energooszczędnymi lampami typu LED  

Zakończyliśmy już montaż nowego oświetlenia ulicznego na placu Stare Miasto oraz w jego najbliższym sąsiedztwie. Jest to pierwsza od wielu lat kompleksowa modernizacja lamp w najstarszej części Radomia. Podobne roboty przy wymianie oświetlenia są obecnie prowadzone wokół ronda Narodowych Sił Zbrojnych (przy wylocie do Warszawy).

img
Rusza Samorządowy Informator SMS - również z komunikatami od MZDiK  

Od 14 października służby miejskie w Radomiu wprowadzają system bezpośredniego ostrzegania i informowania mieszkańców za pomocą SMS-ów. Jest to Samorządowy Informator SMS - czyli w skrócie SISMS. Również nasze komunikaty o wprowadzanych zmianach w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej będą wysyłane w ten sposób.

img
Radomskie biletomaty były zachwalane podczas targów Transexpo 2014  

Radomski biletomat został zaprezentowany podczas Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego Transexpo 2014, odbywających się w Kielcach. Zwiedzający z dużym zainteresowaniem oglądali i testowali urządzenie - jedno z najnowocześniejszych w Polsce. Dzień wcześniej biletomaty oglądali w Radomiu kontrolerzy Ministerstwa Finansów.

img
Nowa nawierzchnia z kostki na fragmencie ulicy Miodowej na Koziej Górze  

Kierowcy, rowerzyści oraz piesi mogą już korzystać z przebudowanej ulicy Miodowej na radomskiej Koziej Górze. W czwartek, 9 października przeprowadziliśmy odbiór końcowy tej inwestycji. Prace trwały dwa miesiące i kosztowały prawie 209 tysięcy złotych. Za realizację tego zadania czynowego była odpowiedzialna radomska firma Budromex.

img
Przetarg na budowę dwóch wiaduktów nad torami na ulicy Żółkiewskiego  

Przez najbliższe półtora miesiąca czekamy na oferty firm zainteresowanych budową nowych wiaduktów w ciągu ulicy Żółkiewskiego w Radomiu. Nowy węzeł drogowy obok linii kolejowej numer 8 z Warszawy do Krakowa powinien być gotowy do końca października przyszłego roku. Jednym z elementów zadania są nakładki na kilku pobliskich ulicach.

img
Firma z Radomia zbuduje bulwary w parku kulturowym nad rzeką Mleczną  

Rozstrzygnęliśmy przetarg na budowę dwóch odcinków ulic, które będą stanowiły bulwary na terenie planowanego Parku Kulturowego Stary Radom. Za najkorzystniejszą została uznana oferta radomskiej Spółdzielni Rzemieślniczej Budowlana o wartości 3 milionów 565 tysięcy 525 złotych. Prace będą prowadzone po obu stronach rzeki Mlecznej.

img
Ogłosiliśmy przetarg na kontynuację budowy przedłużenia ulicy Mieszka I  

Do 6 listopada czekamy na oferty od wykonawców chcących zbudować przedłużenie ulicy Mieszka I na odcinku od ulicy Ofiar Firleja do ulicy Witosa. Ostatni fragment nowego przedłużenia Mieszka I będzie miał około 800 metrów długości i jezdnię o szerokości siedmiu metrów. Obok niej zostanie poza tym poprowadzony ciąg pieszo-rowerowy.

img
Budowa wiaduktu na Młodzianowskiej ruszy wcześniej niż planowaliśmy  

Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa podpór pod wiadukt na ulicy Młodzianowskiej. Obiekt ten będzie częścią dużego węzła drogowego, który zastąpi istniejący teraz przejazd przez tory linii kolejowej Warszawa - Kraków. Spore tablice z wizualizacjami przyszłego węzła drogowego stoją już w pobliżu przejazdu. Budzą one duże zainteresowanie.

img
Część ekranów wzdłuż obwodnicy południowej przeznaczymy pod graffiti  

Wbrew obawom radomian, nie wszystkie ekrany dźwiękochłonne przy południowej obwodnicy Radomia będą szare. Konstrukcje na Ustroniu i Prędocinku malujemy na ciepłe kolory (jak na okolicznych blokach), a bariery na ostatnim etapie będą porośnięte zielenią. Część ekranów na etapie drugim planujemy udostępnić osobom tworzącym graffiti.

img
Prace na przebudowywanej ulicy Starowiejskiej dobiegają już do końca  

Do połowy października powinna zakończyć się przebudowa ulicy Starowiejskiej na radomskich Żakowicach. Droga łączy dwie ruchliwe ulice - Wierzbicką i Limanowskiego. Wcześniej była gruntowa (z wyjątkiem krótkiego fragmentu wzdłuż marketu na Południu), a niebawem będzie tam asfalt. Inwestycja jest prowadzona w ramach "schetynówek".

img
Kampania wyborcza - przypominamy o zakazie wieszania afiszy na latarniach!  

W związku z kampanią wyborczą przypominamy o obowiązującym od ponad pół roku zakazie wieszania reklam na słupach oświetleniowych i energetycznych stojących obok ulic. Materiały wyborcze można odpłatnie umieszczać na większości wiat przystankowych należących do nas, a także na tablicach i słupach ogłoszeniowych prywatnych firm.

img
Autobusy komunikacji miejskiej dojeżdżają coraz bliżej granic Radomia  

O nowych pętlach końcowych dla autobusów komunikacji miejskiej w Radomiu informowaliśmy podczas konferencji prasowej, zorganizowanej przy otwartym dwa dni wcześniej nowym przystanku końcowym w dzielnicy Malenice. Od dawna systematycznie obejmujemy obsługą komunikacyjną kolejne rejony miasta, w tym również te peryferyjne.

img
Staramy się o pieniądze na przebudowę ulic Lekarskiej, Tochtermana i Wolność  

Radom bierze udział w naborze wniosków do kolejnej edycji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Zdecydowaliśmy o złożeniu wniosków o dofinansowanie do przebudowy w roku 2015 trzech dróg w Śródmieściu. Wytypowaliśmy ulice Lekarską i Tochtermana (jako jedno zadanie), a także ulicę Wolność (jako drugie zadanie).

img
Przygotowaliśmy dla pasażerów vademecum Radomskiej Karty Miejskiej  

Kilkaset osób złożyło w ostatnich dniach wnioski o wydanie kart miejskich. Wielu innym zainteresowanym rozdaliśmy formularze do wypełnienia. W związku z mnóstwem pytań pasażerów na temat zasad korzystania z kart (na przykład takich, czy trzeba je każdorazowo przykładać do kasownika) opracowaliśmy vademecum Radomskiej Karty Miejskiej.

img
Oświadczenie MZDiK w sprawie zarzutów jednego z ugrupowań politycznych  

Oświadczamy że zarzuty przedstawione na konferencji prasowej Kongresu Nowej Prawicy, zorganizowanej w dniu 25 września 2014 roku, są całkowicie bezpodstawne oraz stanowią pomówienie i naruszenie dóbr osobistych - zarówno Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu, jak również jego dyrekcji. Podejmiemy w tej sprawie kroki prawne.

img
Rusza przyjmowanie wniosków o wydanie Radomskiej Karty Miejskiej  

Od 22 września rozpoczniemy przyjmowanie wniosków o wydanie kart miejskich. Ci z mieszkańców Radomia, którzy kilka miesięcy temu korzystali z kart w ramach ich testów, wiedzą już, jaka to jest wygoda. Teraz karty udostępniamy wszystkim zainteresowanym. Informujemy, co należy zrobić, żeby zostać posiadaczem Radomskiej Karty Miejskiej.

img
Dzień bez Samochodu 2014 - autobusem za darmo z dowodem pojazdu  

Po raz kolejny włączamy się w obchody Europejskiego Dnia bez Samochodu. Zgodnie z uchwałą radomskiej Rady Miejskiej, w dniu 22 września (poniedziałek) będzie można bezpłatnie jeździć autobusami komunikacji miejskiej na podstawie dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego. Tym razem nie organizujemy natomiast festynu.

img
Nowa trasa linii 23 poprawiła obsługę Malczewa i nikt na tym nie stracił!  

Po przedłużeniu trasy linii 23 do nowej pętli przy granicy Radomia obsługa komunikacyjna tego rejonu znacznie się poprawiła. Poza miasto wyjeżdża natomiast tyle samo kursów, co dotychczas, więc nikt nie został poszkodowany. Zarzuty grupy pasażerów z Sołtykowa i Zenonowa, że pozbawiliśmy ich dojazdu do Radomia, to czysta demagogia!

img
Radomianie będą mogli korzystać z nowych autobusów oraz z biletomatów  

W Radomiu są już nowe autobusy marki Solaris Urbino 18 CNG, kupione przez Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Przegubowe pojazdy napędzane sprężonym gazem ziemnym mają niską podłogę, jest w nich także klimatyzacja i kamery monitoringu. W wybranych miejscach w mieście zaczął się montaż pierwszych stacjonarnych biletomatów.

img
Niebieski przegubowiec marki Solaris jest testowany na ulicach Radomia  

W Radomiu jest testowany przegubowy autobus marki Solaris, zasilany sprężonym gazem ziemnym. Pojazd ten jest wyjątkowy. Z zewnątrz praktycznie nie różni się niczym od innych autobusów tej długości, natomiast w środku można poczuć się w nim jak w autokarze wycieczkowym. Wszystko to za sprawą bardzo wygodnych siedzeń dla pasażerów.

img
Rowerzyści już wkrótce będą korzystali w Radomiu z nowych udogodnień  

Na ponad 30 radomskich ulicach jednokierunkowych umożliwimy jazdę rowerem w kierunku przeciwnym do ruchu innych pojazdów. Montaż nowego oznakowania zaczęliśmy 12 września. Usprawnienia w ruchu rowerów to jeden z projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego. O realizacji wniosku Bractwa Rowerowego zdecydowali radomianie.

img
Ulica Uniwersytecka na radomskim Wacynie jest już dopuszczona do ruchu  

Nowa jezdnia i ciąg pieszo-rowerowy służą kierowcom, cyklistom i pieszym, poruszającym się ulicą Uniwersytecką. Przebudowana droga zapewnia dojazd od strony ulicy Przytyckiej do nowego Centrum Onkologii Ziemi Radomskiej oraz do Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej. Odbiór końcowy zadania odbył się 8 września.

img
Oświadczenia MZDiK w sprawie sporu o przebudowę ulicy Żółkiewskiego  

Jesteśmy zaskoczeni i oburzeni formą oraz treścią oświadczenia rozesłanego do redakcji lokalnych mediów przez przedstawiciela konsorcjum, które miało przebudować ulicę Żółkiewskiego. Wtorkowe spotkanie dotyczące tej inwestycji, które odbyło się w siedzibie Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji, miało całkowicie inny przebieg.

img
Kupiliśmy cztery nowe mikrobusy do przewozu osób niepełnosprawnych  

Cztery nowoczesne pojazdy zasiliły tabor naszego Działu Obsługi Transportu Osób Niepełnosprawnych. Na zakup nowych samochodów dostaliśmy 265 tysięcy złotych dofinansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach "Programu wyrównywania różnic między regionami II". Auta już kursują po Radomiu.

img
Od września ważne zmiany w regulaminie przewozów autobusami miejskimi  

Dzieci w wieku do sześciu lat będą mogły podróżować autobusami bezpłatnie, zaś doktoranci będą mieli prawo do przejazdów ulgowych - to jedne z ważniejszych zmian w regulaminie usług przewozowych radomskiej komunikacji miejskiej, które wchodzą w życie od 1 września 2014 roku. Warto zapoznać się również z pozostałymi nowościami.

img
Nakładki na trasach objazdów ulicy Żółkiewskiego to wymóg, a nie sugestia!  

Wykonanie nakładek asfaltowych na trasach objazdowych w związku z budową nowych wiaduktów na Żółkiewskiego nie jest ani naszą "sugestią", ani też "jedną z koncepcji", tylko wymogiem jasno zapisanym w kontrakcie. Prostujemy nieprawdziwe informacje przekazane dziennikarzom w czasie konferencji prasowej byłego wykonawcy tej inwestycji.

img
Cała ulica Uniwersytecka na radomskim Wacynie ma już nową podbudowę  

Na przebudowywanej obecnie ulicy Uniwersyteckiej na Wacynie po raz pierwszy został zastosowany nowy rodzaj podbudowy jezdni. Jest to mieszanka mineralno-cementowo-emulsyjna (MCE). Będziemy teraz obserwować, jak sprawdzi się ta masa. Jeśli wszystko będzie w porządku, to być może będziemy stosować ją w Radomiu częściej.

img
Były wykonawca prac na Żółkiewskiego ma dwa tygodnie na zapłatę kary  

W związku z odstąpieniem od umowy na przebudowę ulicy Żółkiewskiego w Radomiu i budowę wiaduktów nad linią kolejową nr 8, wystawiliśmy byłemu wykonawcy tej inwestycji notę obciążającą na kwotę 4 milionów 380 tysięcy 733 złotych, czyli 10 procent wartości kontraktu. Konsorcjum ma 14 dni na zapłatę kary umownej, licząc od 22 sierpnia.

img
Odstąpiliśmy już od umowy z wykonawcą przebudowy ulicy Żółkiewskiego!  

Z dniem 22 sierpnia 2014 roku odstąpiliśmy od umowy z wykonawcą przebudowy odcinka ulicy Żółkiewskiego w Radomiu i budowy nowych wiaduktów nad linią kolejową. Roboty miało prowadzić konsorcjum Przedsiębiorstwa Inżynieryjnego IMB Podbeskidzie ze Skoczowa oraz Kieleckiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych z Kielc.

img
Wezwaliśmy wykonawcę przebudowy Żółkiewskiego do rozpoczęcia robót  

20 sierpnia ostatecznie wezwaliśmy do rozpoczęcia prac wykonawcę przebudowy ulicy Żółkiewskiego w Radomiu i budowy nowych wiaduktów nad linią kolejową numer 8. Jeżeli do 21 sierpnia konsorcjum nie rozpocznie robót i nie uzupełni wymaganych dokumentów, podejmiemy decyzję o odstąpieniu od umowy dotyczącej realizacji inwestycji.

img
Sprostowania dotyczące artykułów prasowych w sprawie ulicy Żółkiewskiego  

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji oczekuje opublikowania sprostowań od redakcji Gazety Wyborczej i Echa Dnia w związku z publikacjami z 21 sierpnia 2014 roku, dotyczącymi przebudowy fragmentu ulicy Żółkiewskiego w Radomiu (wraz z budową nowych wiaduktów nad linią kolejową numer 8). Przedstawiamy nasze stanowisko w tej sprawie.

img
Nowe tablice na przystankach działają początkowo w trybie testowym  

Na kilkunastu przystankach autobusowych w Radomiu zostały na początku sierpnia zamontowane następne tablice Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Słupy z wyświetlaczami stanęły już obok wiat przystankowych między innymi przy alei Grzecznarowskiego oraz ulicach Struga, 25 Czerwca i Limanowskiego. Sprawdzamy, jak one działają.

img
Uwaga, kierowcy i piesi - nowa organizacja ruchu na ulicy Limanowskiego!  

Przypominamy kierowcom o zmianach w organizacji ruchu na ulicy Limanowskiego. Od 31 lipca do ruchu kołowego dopuszczony jest odcinek od ronda Kisielewskiego do ulicy Dębowej. Z naszych obserwacji wynika jednak, że część kierowców nie zwraca uwagi na nowe oznakowanie. Niektórym zdarza się jechać pod prąd lub skręcać mimo zakazu.

img
Podsumowanie testów Radomskiej Karty Miejskiej - dziesiątka nagrodzonych  

Przez trzy miesiące trwały testy Radomskiej Karty Miejskiej i Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Dzięki pasażerom, którzy na bieżąco sprawdzali, jak funkcjonują elektroniczne bilety i urządzenia w autobusach miejskich wiemy, nad czym wykonawca powinien jeszcze popracować. Dziesięcioro testerów będzie przez nas nagrodzonych.

img
Na odcinku ulicy Limanowskiego asfalt układany jest na specjalnej siatce  

Na fragmencie ulicy Limanowskiego, na którym Wodociągi Miejskie skończyły już modernizację swojej sieci, zostały ułożone pierwsze warstwy masy bitumicznej. Jezdnię na całej szerokości wzmacniamy specjalną siatką wykonaną z włókien szklanych. Taką technologię stabilizacji nawierzchni drogi wykorzystujemy w naszym mieście po raz pierwszy.

img
Pasażerowie radomskich autobusów mogą korzystać z aplikacji myBus online  

W ramach wdrażanego w Radomiu Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (SDIP) została już uruchomiona aplikacja myBus online, dzięki której zainteresowani pasażerowie będą mogli na bieżąco zlokalizować pojazd, jakim zamierzają podróżować. System ten działa w oparciu o dane przekazywane z autobusów miejskich za pomocą GPS.

img
Wandale znowu połamali drzewka rosnące przy kilku radomskich ulicach  

Osiem drzewek rosnących wzdłuż radomskich ulic połamali w ostatnich tygodniach nieznani sprawcy. Najstarsze ze zniszczonych roślin miały nawet 5-6 lat. W tych miejscach posadzimy nowe sadzonki, ale dopiero jesienią. Zieleń w pasach drogowych co jakiś czas pada ofiarą wandali, więc apelujemy do świadków o reagowanie na takie zdarzenia.

img
Zakończyliśmy już testy karty miejskiej oraz systemu informacji pasażerskiej  

30 czerwca był ostatnim dniem testów Radomskiej Karty Miejskiej. Dziękujemy wszystkim osobom, które przez trzy miesiące sprawdzały, jak funkcjonuje wspomniana karta, a przy okazji System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Przewidujemy, że podsumowanie akcji opublikujemy na naszej oficjalnej stronie internetowej w drugiej połowie lipca.

img
Przy ulicy Olsztyńskiej rowerzyści i piesi poruszają się po równej nawierzchni  

Ponad 1,1 kilometra ma nowa droga dla rowerów, przebiegająca wzdłuż fragmentu ulicy Olsztyńskiej na osiedlu Nad Potokiem. Równocześnie z jej budową został wyremontowany chodnik, który wcześniej był w niezbyt dobrym stanie technicznym. Dzięki temu mieszkańcy osiedla mają teraz wygodny ciąg do spacerowania i do jeżdżenia na rowerach.

img
Rozstrzygnęliśmy przetargi na budowę dróg w ramach inwestycji czynowych  

Wkrótce rozpoczniemy budowy ulic Okrzei, Matejki, Wiertniczej i Góralskiej, a także przebudowę nawierzchni placu i chodników przy drodze dojazdowej od Waryńskiego. Są to pierwsze cztery zadania w ramach czynów społecznych, realizowane w bieżącym roku. Za wykonanie większości z nich będą odpowiedzialne firmy drogowe z naszego miasta.

img
Testy Radomskiej Karty Miejskiej - podsumowaliśmy kolejny miesiąc akcji  

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, testy Radomskiej Karty Miejskiej zakończą się 30 czerwca. Nie będziemy przedłużać tego terminu, ponieważ dotychczasowe uwagi przekazane nam przez uczestników pilotażu pozwalają już konkretnie ocenić, co działa poprawnie, a nad czym wykonawca systemu będzie jeszcze musiał trochę popracować.

img
Trwa przebudowa ulicy Żółkiewskiego i budowa przedłużenia Młodzianowskiej  

Wykonawca przebudowy ulicy Żółkiewskiego intensywnie pracuje w rejonie przyszłego węzła drogowego nad torami kolejowymi. W szybkim tempie powstaje odwodnienie pierwszego fragmentu nowego przedłużenia Młodzianowskiej (między ulicami Armii Ludowej i Godowską). Trasy te będą stanowiły część podstawowego układu drogowego miasta.

img
Do 27 czerwca czekamy na oferty produkcji i montażu nowych tablic SIM  

Zapraszamy przedsiębiorców do składania ofert na wykonanie, mocowanie i zastosowaną technologię elementów Systemu Informacji Miejskiej w Radomiu. Jest to nasze pierwsze zamówienie związane z wdrażaniem SIM. Tablice będą instalowane przy ulicach sukcesywnie przez kilka najbliższych lat - w zależności od możliwości finansowych.

img
Końcówka ulicy Makowskiej ma nową nawierzchnię z betonowej kostki  

Ponad miesiąc przed zakładanym terminem skończyła się budowa ulicy Makowskiej na radomskich Glinicach. Nowa jezdnia z kostki brukowej stanowi przedłużenie dotychczasowego odcinka asfaltowego (między Słowackiego oraz Zielińskiego). Dotychczas końcówka tej drogi była gruntowa. Odbiór końcowy całej inwestycji odbył się 4 czerwca.

img
Firma Skanska rozpocznie wkrótce przebudowę ulicy Starowiejskiej  

Warszawska firma Skanska wygrała przetarg na rozbudowę ulicy Starowiejskiej na radomskich Żakowicach. Ofertę tego przedsiębiorstwa - opiewającą na 1 milion 980 tysięcy 960 złotych - uznaliśmy za najkorzystniejszą. Umowę z wykonawcą chcemy podpisać w pierwszym tygodniu czerwca. Później rozpoczną się już konkretne roboty drogowe.

img
Samochody dla osób niepełnosprawnych dostępne również w wakacje  

Zapraszamy mieszkańców mających problemy z poruszaniem się do skorzystania z usług naszego Działu Obsługi Transportu Osób Niepełnosprawnych. Już w czerwcu, w związku ze zbliżającą się letnią przerwą w nauce szkolnej, będziemy dysponowali dodatkowymi, wolnymi pojazdami. Będzie można z nich korzystać również w czasie wakacji.

img
Kodowanie kart miejskich na czerwiec będzie możliwe od 28 do 30 maja  

Informujemy uczestników testów Radomskiej Karty Miejskiej, którzy biorą udział w pilotażu od samego początku, że bilety na czerwiec będą mogli zakodować od 28 do 30 maja (od środy do piątku). Zapraszamy w tym celu do naszej siedziby przy ulicy Traugutta 30/30A (Dział Taryfowo-Biletowy, pierwsze piętro, pokój 17) w godzinach 7:30-15:30.

img
Zapewniamy bezpłatny dojazd do lokali wyborczych dla osób niepełnosprawnych  

W dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego, czyli w niedzielę, 25 maja 2014 roku MZDiK tradycyjnie zapewnia możliwość bezpłatnego dojazdu do lokali wyborczych osobom na wózkach inwalidzkich lub mającym problemy z poruszaniem się. Na zgłoszenia od wszystkich zainteresowanych czekamy do piątku, 23 maja - do godziny 15:00.

img
Od czerwca posiadacze karty Rodzina Plus mogą jeździć taniej autobusami  

Informujemy, że już od 26 maja 2014 roku osoby posiadające kartę Rodzina Plus będą mogły kupować u nas bilety miesięczne, 30-dniowe i 15-dniowe na wszystkie linie z ulgami przewidzianymi uchwałą Rady Miejskiej nr 714/2014. Bonifikaty dla rodzin wielodzietnych na podróże autobusami miejskimi w Radomiu będą obowiązywać od 1 czerwca.

img
Oferta dla właścicieli punktów handlowych posiadających terminale płatnicze  

W związku z wprowadzaniem Radomskiej Karty Miejskiej poszukujemy właścicieli punktów handlowych w Radomiu, którzy są zainteresowani sprzedawaniem biletów elektronicznych. Jednym z podstawowych wymogów jest jednak obowiązek posiadania terminala płatniczego. Więcej szczegółów można dowiedzieć się osobiście w naszej siedzibie.

img
Półmetek testów karty miejskiej - podsumowaliśmy pierwszy miesiąc akcji  

Testy Radomskiej Karty Miejskiej są już na półmetku. Niestety, nie wszyscy uczestnicy pilotażu podeszli poważnie do zadania, wskutek czego prawie jedną piątą z nich musieliśmy zdyskwalifikować. Na miejsca tych osób weszły jednak następne, z listy rezerwowej. Grupa testerów nadal liczy zatem 100 osób. Przypominamy, czego od nich oczekujemy.

img
Bardzo duże zainteresowanie przetargiem na rozbudowę ulicy Starowiejskiej  

Aż dziesięć firm stara się o zamówienie na rozbudowę ulicy Starowiejskiej w południowej części radomskich Żakowic. Koperty z ofertami zgłoszonymi do przetargu otworzyliśmy w środę, 30 kwietnia. Wśród chętnych najwięcej jest firm z Radomia, choć propozycję najbardziej atrakcyjną pod względem finansowym przedstawiła nam firma z Warszawy.

img
W dniu 2 maja Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego działa normalnie  

Informujemy wszystkich kierowców, że w dniu 2 maja 2014 roku, czyli w piątek pomiędzy Świętem Pracy a Świętem Konstytucji 3 Maja, Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego na ulicach w centrum Radomia będzie funkcjonować normalnie. Nie jest to bowiem dzień ustawowo wolny od pracy - mimo tego, że wiele osób i tak ma wówczas wolne.

img
Bilety na maj na kartach miejskich można zakodować od 28 do 30 kwietnia  

Informujemy wszystkich uczestników testów Radomskiej Karty Miejskiej, że bilety okresowe na maj będzie można zakodować w naszej siedzibie przy ulicy Traugutta 30/30A (pierwsze piętro, pokój 17) w dniach 28, 29 i 30 kwietnia (poniedziałek, wtorek i środa) w godzinach 7:30-15:30. Przy okazji można także przekazać już wypełnione ankiety.

img
Rozstrzygnęliśmy przetarg na budowę przedłużenia ulicy Młodzianowskiej  

Konsorcjum firm Budromost-Starachowice z Wąchocka i Mosty-Łódź z Łodzi wygrało przetarg na budowę nowego przedłużenia ulicy Młodzianowskiej przez Ustronie i Prędocinek oraz węzła drogowego nad linią kolejową numer 8. Wspólną ofertę obu firm, opiewającą na kwotę 61 milionów 598 tysięcy 805 złotych, uznaliśmy za najkorzystniejszą.

img
Przy dworcu PKP bilety będą 14 i 15 kwietnia sprzedawane z busa MZDiK  

W poniedziałek i wtorek - 14 i 15 kwietnia - nasz firmowy punkt sprzedaży biletów przy ulicy Traugutta 2 (w pobliżu dworca kolejowego, naprzeciwko parku na Plantach) będzie nieczynny z powodu remontu. Sprzedaż będzie w tym czasie odbywała się z oznakowanego busa, ustawionego obok tego punktu. Godziny otwarcia pozostają bez zmian.

img
Testy Radomskiej Karty Miejskiej będą trwać przynajmniej do 30 czerwca  

Od początku kwietnia do końca czerwca - przez przynajmniej taki okres będą trwały testy Radomskiej Karty Miejskiej. Przypominamy pasażerom zakwalifikowanym do pilotażu o ich obowiązkach i o tym, na co powinni zwracać uwagę w trakcie podróży autobusami miejskimi oraz wypełniania ankiet. Zachęcamy do przeczytania tych praktycznych porad.

img
Niebawem zaczniemy kontrolę reklam stojących przy radomskich ulicach  

W czwartek, 3 kwietnia rozpoczniemy wiosenny przegląd ulic w Radomiu pod kątem legalności stojących przy nich tablic reklamowych. Przedsiębiorcy, który bez naszej zgody postawili albo zamontowali w pasach drogowych swoje reklamy, mają jeszcze możliwość ich zalegalizowania. Jeśli tego nie zrobią, nałożymy na nich kary administracyjne.

img
Wyłoniliśmy wykonawcę przebudowy odcinka ulicy Żółkiewskiego w Radomiu  

Konsorcjum firm ze Skoczowa i Kielc wygrało przetarg na budowę dwóch nowych wiaduktów na Żółkiewskiego wraz z przebudową tej ulicy na odcinku pomiędzy Zbrowskiego oraz Kozienicką. Wspólna oferta tych dwóch przedsiębiorstw została uznana za najkorzystniejszą. Planowany termin realizacji tego bardzo ważnego zadania to lata 2014 i 2015.

img
Jednogłośna decyzja radnych na temat wdrażania Systemu Informacji Miejskiej  

Radom będzie miał nowoczesny, spójny i czytelny System Informacji Miejskiej. Decyzję w tej sprawie radni podjęli jednogłośnie podczas sesji Rady Miejskiej w dniu 17 marca. System obejmie między innymi tabliczki z nazwami ulic i numerami budynków, drogowskazy dla kierowców i pieszych, ale również przystanki, kosze czy stojaki dla rowerów.

img
Na siedmiu ulicach prosimy nie parkować samochodów w środowy poranek!  

W środę, 19 marca planujemy czyszczenie jezdni siedmiu radomskich ulic: Traugutta, Planty, Piłsudskiego, Średniej, Nowogrodzkiej, Wyszyńskiego oraz Podwalnej. Do sprzątania użyjemy mechanicznych zamiatarek oraz polewaczek. Apelujemy w związku z tym do kierowców o nieparkowanie samochodów na tych ulicach w godzinach porannych!

img
Informacja o budowie dróg w ramach tak zwanych czynów społecznych  

W związku z bezpodstawnymi zarzutami w niektórych mediach, dotyczącymi rzekomo niesprawiedliwych i niejasnych zasad wyboru inwestycji drogowych w ramach tak zwanych czynów społecznych, informujemy, że możliwość budowy lub modernizacji ulic przy udziale finansowym mieszkańców lub innych użytkowników istnieje od września 1997 roku.

img
Zaczęły się pozimowe remonty ulic oraz sprzątanie jezdni i chodników  

Rozpoczynamy remonty cząstkowe nawierzchni ulic po zimie. Do napraw radomskich jezdni planujemy zaangażować łącznie pięć firm z naszego miasta: Zyko-Dróg, Stagmar, Interbud, Drogbud i Perfekt. Na pierwszy ogień poszły nieco mniej ruchliwe ulice Garbarska, Planowa, Odrodzenia, Ofiar Firleja i Potkanowska. Zaczęliśmy je naprawiać 12 marca.

img
Otworzyliśmy oferty w przetargu na przebudowę ulicy Młodzianowskiej  

Zainteresowanie przetargiem na budowę nowego przedłużenia ulicy Młodzianowskiej oraz węzła drogowego nad linią kolejową numer 8 było bardzo duże. Otrzymaliśmy 11 ofert od zainteresowanych firm. Propozycje od potencjalnych wykonawców poznaliśmy 7 marca. Obecnie analizujemy je pod względem formalnym, prawnym oraz rachunkowym.

img
Przetarg na dostawę samochodów dla osób niepełnosprawnych do powtórki  

Postępowanie przetargowe na dostawę czterech pojazdów dla Działu Obsługi Transportu Osób Niepełnosprawnych MZDiK będzie powtórzone. Przetarg ogłoszony w tej sprawie w styczniu tego roku został wprawdzie rozstrzygnięty, natomiast wybrany przez komisję przetargową wykonawca usługi zdecydował o odstąpieniu od podpisania umowy.

img
Pasażerowie wybrani do testów karty miejskiej zostaną o tym poinformowani  

28 lutego zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń od pasażerów, którzy chcieliby testować Radomską Kartę Miejską. Dostaliśmy prawie 400 formularzy. Specjalnie powołana komisja w ciągu kilku dni wybierze 100 osób, które dostaną darmową kartę do testów. Szczęśliwa setka zostanie o tym poinformowana telefonicznie lub poprzez pocztę e-mail.

img
Rozstrzygnęliśmy przetargi na nowe autobusy, wymianę wiat i remonty zatok  

Solaris dostarczy nowe autobusy dla radomskiej komunikacji miejskiej. Drogbud zacznie natomiast wkrótce prace związane z wymianą części wiat przystankowych, remontami zatok i pętli oraz montażem kamer na przystankach. Projekt pochłonie łącznie 14 milionów 670 tysięcy złotych. Dwie trzecie tejże kwoty stanowi dofinansowanie unijne.

img
Setka pasażerów przetestuje działanie systemu Radomskiej Karty Miejskiej  

Rozpoczynamy testy funkcjonowania systemu Radomskiej Karty Miejskiej. Do 28 lutego przyjmujemy zgłoszenia od mieszkańców miasta, zainteresowanych udziałem w pilotażu. Testy potrwają co najmniej trzy miesiące. To jeden z najważniejszych etapów wdrażania systemu. Formularz zgłoszenia opublikowaliśmy między innymi na naszej stronie.

img
Zaprezentowaliśmy komunikacyjne i drogowe plany inwestycji na 2014 rok  

W trakcie konferencji prasowej, zorganizowanej 19 lutego w Urzędzie Miejskim w Radomiu, dyrektor MZDiK Kamil Tkaczyk przedstawił dziennikarzom plany inwestycyjne na bieżący rok. Najważniejsze inwestycje to między innymi kontynuacja budowy obwodnicy południowej, budowa nowego śladu Młodzianowskiej i przebudowa Żółkiewskiego.

img
Od kwietnia prywatni przewoźnicy nie wjadą na dworzec przy ulicy Wernera  

Informujemy prywatnych przewoźników, korzystających z dawnego dworca linii podmiejskich przy ulicy Wernera, że będzie to możliwe jedynie do 31 marca 2014 roku. Od 1 kwietnia zarządzająca tym przystankiem spółka Radomskie Hale Mięsne nie będzie więcej udostępniała obiektu do obsługi prywatnych (komercyjnych) połączeń autobusowych.

img
Na ulicy Limanowskiego będzie zachowana dotychczasowa przepustowość  

W związku z pojawiającymi się wśród mieszkańców Radomia plotkami dotyczącymi organizacji ruchu na odcinku ulicy Limanowskiego po zakończeniu przebudowy sieci wodno-kanalizacyjnej, informujemy, że nie przewidujemy żadnego zwężania tego fragmentu Limanowskiego. Planujemy natomiast zachowanie tam dotychczasowej przepustowości.

img
Do przebudowy ulicy Żółkiewskiego w Radomiu zgłosiło się sześciu oferentów  

Sześć firm i konsorcjów wystartowało w przetargu na budowę nowych wiaduktów na ulicy Żółkiewskiego (miejskim odcinku drogi krajowej nr 9) wraz z przebudową tej drogi na odcinku między ulicami Zbrowskiego i Kozienicką (wlot zachodni, od centrum miasta). Oferty złożyli wykonawcy między innymi z Warszawy, Kielc, Pruszkowa i Wąchocka.

img
Otworzyliśmy oferty w przetargu na autobusy dla radomskiej komunikacji  

Dwie oferty wpłynęły na przetarg na zakup i dostawę ośmiu nowoczesnych przegubowych autobusów. Zamówieniem zainteresowani są czołowi producenci pojazdów komunikacji miejskiej. Przed wyłonieniem dostawcy wszystkie oferty dokładnie sprawdzimy pod kątem rachunkowym, formalnym i prawnym. Dostawa wozów nastąpi jeszcze w tym roku.

img
Kierowcy proponują objęcie placu Dworcowego strefą płatnego parkowania  

Jesteśmy gotowi przystąpić do rozmów z przedstawicielami Polskich Kolei Państwowych w sprawie objęcia Strefą Płatnego Parkowania Niestrzeżonego miejsc postojowych przed radomskim dworcem kolejowym. Na dysproporcje między stawkami opłat za parkowanie na placu Dworcowym oraz w pobliskiej strefie zwracają uwagę sami kierowcy.

img
Ulica Starowiejska na Żakowicach zostanie przebudowana w bieżącym roku  

Przebudowa ulicy Starowiejskiej jest w tegorocznym planie wydatków inwestycyjnych Radomia. Przygotowujemy się obecnie do jej realizacji. Droga, o której mowa, łączy dwie ruchliwe ulice - Wierzbicką i Limanowskiego. Na razie jest gruntowa (z wyjątkiem krótkiego odcinka wzdłuż marketu na Południu), lecz wkrótce będzie tam nowa nawierzchnia.

img
Wkrótce będą nowe wiaty przystankowe, remontowane będą też zatoki  

Cztery firmy zgłosiły się do przetargu na rozbudowę infrastruktury w radomskiej komunikacji miejskiej. Otwarcie ofert nastąpiło 28 stycznia. Zamówieniem zainteresowani są wykonawcy z Radomia i z Warszawy. Wszystkie złożone przez oferentów propozycje musimy teraz dokładnie sprawdzić pod względem rachunkowym, prawnym oraz formalnym.

img
Obwodnica, karta miejska i jubileusz MZDiK, czyli podsumowanie roku 2013  

Przełom starego i nowego roku to okazja do podsumowania ostatnich dwunastu miesięcy. Przeglądu najważniejszych wydarzeń nie mogło także zabraknąć na naszej oficjalnej stronie internetowej. Przypominamy to, co wydarzyło się w roku 2013 w radomskim drogownictwie oraz komunikacji miejskiej. Zapraszamy do lektury naszego podsumowania!

img
Dzięki dofinansowaniu kupimy cztery mikrobusy dla niepełnosprawnych  

Cztery nowoczesne pojazdy trafią do Działu Obsługi Transportu Osób Niepełnosprawnych Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w połowie 2014 roku. Na ich zakup otrzymaliśmy 265 tysięcy złotych dofinansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - w ramach "Programu wyrównywania różnic między regionami II".

img
Autor listu otwartego do gazety został skazany za pomówienie urzędników  

Sąd Rejonowy w Radomiu skazał prawomocnym wyrokiem autora listu otwartego do lokalnej prasy, w którym zostali pomówieni dyrektor MZDiK oraz jeden z pracowników tejże instytucji. Piszący list zarzucił między innymi urzędnikowi nieznajomość prawa, a także tworzenie przepisów. Wyrok Sądu Rejonowego utrzymał w mocy sąd drugiej instancji.

img
Zakończyła się już rozbudowa ulicy Koszarowej w centrum Radomia  

Ulica Koszarowa ma nową jezdnię, chodniki i oświetlenie. W piątek, 13 grudnia przeprowadziliśmy odbiór techniczny inwestycji. Rozbudowa ulicy Koszarowej odbyła się w ramach tak zwanych czynów społecznych - przy współudziale finansowym przedsiębiorców z okolicznych budynków. Podczas odbioru wyrazili oni zadowolenie z efektów budowy.

img
Honorowi krwiodawcy mogą przedłużać ważność biletów wolnej jazdy  

Od 9 grudnia honorowi dawcy krwi uprawnieni do bezpłatnych przejazdów autobusami miejskimi mogą przedłużać na 2014 rok ważność biletów wolnej jazdy. Zainteresowani powinni zgłaszać się do naszego Działu Taryfowo-Biletowego przy ulicy Traugutta 30/30A, pokój 17. Poza biletem wolnej jazdy krwiodawcy powinni wziąć ze sobą dowód osobisty.

img
Po kilku godzinach od ustania opadów śniegu większość ulic była czarna  

Mikołajkowa śnieżyca połączona z wichurą spowodowała troszkę zamieszania na radomskich ulicach. Pługopiaskarki przez cały wieczór jeździły po mieście, odśnieżając i sypiąc solą poszczególne drogi - najpierw te najważniejsze, czyli krajowe i wojewódzkie, następnie trasy autobusów komunikacji miejskiej, a na samym końcu mniej znaczące ulice.

img
Ogłaszamy przetarg na przebudowę ulicy Żółkiewskiego i budowę wiaduktów  

Przez najbliższe półtora miesiąca czekamy na oferty w przetargu na budowę nowych wiaduktów na miejskim odcinku drogi krajowej nr 9 (czyli na ulicy Żółkiewskiego) wraz z przebudową trasy na odcinku od Zbrowskiego do Kozienickiej. To jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w Radomiu, z niecierpliwością oczekiwana przez wielu kierowców.

img
W przyszłym roku w Radomiu będą nowe autobusy komunikacji miejskiej  

Ogłosiliśmy przetarg na dostawę ośmiu nowych autobusów komunikacji miejskiej. Jest to część projektu pod nazwą "Poprawa systemu transportu publicznego w Radomiu poprzez zakup nowego taboru oraz rozbudowę infrastruktury towarzyszącej". Dostawa nowoczesnych pojazdów nastąpi w roku 2014. Teraz czekamy na oferty od producentów.

img
Przebudowa ulicy Witkacego na Malczewie zakończyła się przed terminem  

Ulica Ignacego Witkacego jest już formalnie oddana do użytku. 28 listopada odbył się odbiór końcowy tego zadania. Warto tutaj zauważyć, że inwestycja zakończyła się przed terminem. Początkowo przewidywaliśmy, że roboty mogą potrwać do maja przyszłego roku. Później była mowa o końcu listopada 2013 roku. Skończyło się jeszcze wcześniej.

img
Drzewa i krzewy przy radomskich ulicach padają ofiarą wandali i złodziei  

Niektóre nowe drzewka posadzone wzdłuż ulicy Energetyków nie przetrwały nawet kilku tygodni. Nieznani sprawcy dobrali się do młodych roślin na odcinku między szkołą w Starej Woli Gołębiowskiej a skrzyżowaniem z ulicą Gajl. Dwa drzewka wyrwali z korzeniami, a potem wyrzucili w krzaki. Przy czterech innych roślinach zostały zaś połamane paliki.

img
Konferencja prasowa o postępach prac na budowie obwodnicy południowej  

Na całej długości trasy widać już, którędy będą biec przyszłe jezdnie. Zaawansowana jest też budowa wiaduktów.
25 listopada informacje o budowie południowej obwodnicy Radomia, dofinansowanej ze środków Unii Europejskiej, przedstawił dziennikarzom na konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim w Radomiu Kamil Tkaczyk, dyrektor MZDiK.

img
Zakończyła się przebudowa nawierzchni całej ulicy Pawiej na Borkach  

Ulica Pawia na radomskich Borkach zyskała nową nawierzchnię asfaltową. Skończyliśmy przebudowę tej drogi na odcinku między Limanowskiego i Krasickiego. Była to niewielka, ale długo oczekiwana przez mieszkańców osiedla inwestycja. Ulica Pawia jest nazywana potocznie deptakiem, choć dopuszczony jest tam także lokalny ruch kołowy.

img
Nowe latarnie stanęły wzdłuż fragmentu ulicy Cymerysa-Kwiatkowskiego  

Wzdłuż odcinka ulicy Cymerysa-Kwiatkowskiego na radomskim Ustroniu działa nowe oświetlenie. Latarnie zostały zamontowane od alei Grzecznarowskiego do ulicy Osiedlowej. Dotychczas po zmroku ten niespełna 250-metrowy dojazd do kościoła pod wezwaniem Świętego Rafała Kalinowskiego i do okolicznych bloków tonął w ciemnościach.

img
Służby drogowe w Radomiu są już przygotowane do sezonu zimowego  

Zima w tym sezonie jeszcze nie dała o sobie znać, ale synoptycy zapowiadają, że wkrótce ma ona nadejść. Nasze służby są tymczasem w gotowości zimowej już od kilku tygodni. Pługopiaskarki mogą wyjechać na drogi w każdej chwili, gdyby pogoda się pogorszyła lub gdyby okazało się, że po nocnych przymrozkach jezdnie zrobiły się śliskie.

img
Ulica Witkacego jest już wyasfaltowana - wkrótce zmiany organizacji ruchu  

Dobra wiadomość dla mieszkańców Malczewa i okolic - na przebudowanym odcinku ulicy Witkacego jest już ostatnia warstwa masy bitumicznej. To oznacza, że wkrótce nowa jezdnia będzie oficjalnie dopuszczona do ruchu kołowego (dla wszystkich pojazdów). Planujemy również następne korekty tras autobusów komunikacji miejskiej w tym rejonie.

img
Do cmentarzy można było najszybciej dojechać tylko autobusami miejskimi  

Prawie 30 tysięcy kilometrów przejechały radomskie autobusy komunikacji miejskiej w dniu Wszystkich Świętych. Pasażerowie po raz kolejny przekonali się, że transport zbiorowy to najszybszy sposób dostania się do cmentarzy. Autobusy nie stały w korkach, bo miały wyznaczone buspasy, zaś policjanci przepuszczali je na skrzyżowaniach.

img
Nowe latarnie staną jeszcze w tym roku przy trzech radomskich ulicach  

Staroopatowska na pograniczu Ustronia i Glinic, Cymerysa-Kwiatkowskiego na Ustroniu oraz droga dojazdowa od Kusocińskiego na osiedlu XV-lecia - to ulice, przy których już na przełomie października i listopada tego roku ruszą roboty przy montażu oświetlenia. Dotychczas po zmroku większość fragmentów tych dróg tonęła w ciemnościach.

img
Drogowcy rozpoczęli układanie asfaltu na ulicy Witkacego na Malczewie  

Na przebudowywanej ulicy Witkacego leży już pierwsza warstwa nawierzchni bitumicznej. Rozściełacz oraz walce w niedzielę, 13 października, dotarły do skrzyżowania z ulicą Milenijną. W kolejnych dniach będą układane następne warstwy asfaltu. Dla mieszkańców Malczewa oznacza to jedno - do otwarcia jezdni po modernizacji jest coraz bliżej.

img
Przy kilkunastu radomskich ulicach będą posadzone nowe drzewa i krzewy  

Rozstrzygnęliśmy przetarg na nasadzenia oraz konserwację drzew i krzewów w pasach drogowych. Zamówieniem zainteresowane były cztery firmy, głównie z Radomia i okolic. Najtańszą ofertę, na kwotę 178 tysięcy 820 złotych i 57 groszy, przedstawiła radomska Spółdzielnia Rzemieślnicza Budowlana - i to właśnie z tą firmą podpiszemy umowę.

img
Będą zmiany w organizacji ruchu kołowego na jednokierunkowej ulicy Górnej  

Mieszkańcy ulicy Górnej będą mogli zaparkować pojazdy po wschodniej stronie jezdni. Zachodnia część ulicy nadal będzie zarezerwowana na kontrapas dla rowerzystów. Korekta organizacji ruchu kołowego, którą wprowadzimy już wkrótce w tej części Glinic jest efektem kompromisu zawartego podczas spotkań z przedstawicielami mieszkańców.

img
Przetarg na budowę nowego śladu ulicy Młodzianowskiej został unieważniony  

Unieważniliśmy przetarg na budowę nowego przedłużenia ulicy Młodzianowskiej oraz węzła drogowego nad linią kolejową numer 8. Decyzję tę podjęliśmy po szczegółowej weryfikacji ofert pod względem formalnym, prawnym i rachunkowym. Przewidujemy ogłoszenie następnego postępowania przetargowego na początku przyszłego roku.

img
Wandale podpalili elementy konstrukcji wiaduktu na ulicy Wyścigowej  

Nieznani sprawcy podpalili nowy, jeszcze niedopuszczony dla ruchu kołowego, wiadukt nad budowaną obwodnicą południową Radomia. Przeprawa w ciągu ulicy Wyścigowej jest już po odbiorze technicznym, dlatego za usunięcie uszkodzeń będzie musiało zapłacić miasto. Dewastacje mogą mieć spory wpływ na terminy odbiorów technicznych.

img
Staramy się o dofinansowanie przebudowy ulic Wolność i Starowiejskiej  

Radom bierze udział w naborze wniosków do kolejnej edycji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Zdecydowaliśmy o złożeniu wniosków o dofinansowanie przebudowy w roku 2014 ulic Wolność oraz Starowiejskiej. Wszystkie potrzebne dokumenty dostarczyliśmy do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego pod koniec września.

img
Już w niedzielę na placu Jagiellońskim festyn z okazji Dnia bez Samochodu!  

Przejażdżki czerwonymi pojazdami po Radomiu - zabytkowym autobusem "ogórkiem" i autokarem dalekobieżnym, wystawa i parada zabytkowych aut, pokazy trialowe, znakowanie rowerów, prezentacje wokalne i taneczne, nauka pierwszej pomocy - to tylko wybrane atrakcje festynu z okazji Dnia bez Samochodu. Zapraszamy już 22 września!

img
Znamy już chętnych do wybudowania nowego przebiegu ulicy Młodzianowskiej  

Dziewięć firm i konsorcjów startowało w przetargu na budowę nowego przedłużenia ulicy Młodzianowskiej oraz węzła drogowego nad linią kolejową numer 8. Oferty złożyli wykonawcy między innymi z Warszawy, Krakowa, Kielc i Łodzi. Przewidujemy, że budowa nowej arterii od strony Plant przez Młodzianów aż do Malczewa zakończy się w 2015 roku.

img
Po wiaduktach na Wyścigowej i Wiejskiej mogą poruszać się piesi i rowerzyści  

W czasie sierpniowych spotkań z mieszkańcami okolic budowanej obwodnicy południowej wykonawca wiaduktu u zbiegu ulic Wiejskiej i Godowskiej zadeklarował umożliwienie ruchu pieszego i rowerowego na tym obiekcie od 18 września. Tymczasem piesi oraz rowerzyści mogą formalnie korzystać z nowej przeprawy już od ponad tygodnia.

img
Zmiana siedziby biura Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w Radomiu!  

Parkujesz samochód w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w Radomiu? Jeżeli tak, to pamiętaj, że od 16 września wszystkie sprawy związane z postojem na tym obszarze będzie można załatwiać w nowej siedzibie biura! Zapraszamy na ulicę Szewską 10 (do lokalu 1). Biuro będzie czynne w dni robocze w godzinach od 8:00 do 17:00.

img
Dojazd do lotniska i drogi na trzech radomskich osiedlach są już gotowe!  

Skończyliśmy już realizację kolejnych czterech inwestycji drogowych. Najważniejszą z nich była oczywiście budowa drogi dojazdowej do Portu Lotniczego Radom. Odebraliśmy także od wykonawców trzy tak zwane zadania czynowe. Nowe nawierzchnie dróg, chodników i parkingów pojawiły się na osiedlu Nad Potokiem, Borkach i osiedlu XV-lecia.

img
Trwają konsultacje społeczne w sprawie planu transportowego dla Radomia  

Do 30 września 2013 roku potrwają konsultacje społeczne w sprawie "Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla miasta Radomia na lata 2013-2020". O tym dlaczego taki dokument musiał powstać i jak wyglądały prace nad nim, szczegółowo opowiadał 9 września w Radomiu szef firmy, która ów plan przygotowywała.

img
Zapraszamy na spotkanie w sprawie planu transportowego dla Radomia  

W poniedziałek, 9 września o godzinie 16:00 zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców Radomia na spotkanie na temat "Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego". Odbędzie się ono w sali numer 114 Urzędu Miejskiego. Konsultacje w tej sprawie zostaną natomiast przeprowadzone od 9 do 30 września.

img
Sprostowanie: przy radomskim lotnisku były punkty sprzedaży biletów MZDiK!  

Zarzut radomskiej redakcji Gazety Wyborczej, jakoby podczas pokazów lotniczych Air Show w Radomiu w rejonie lotniska nie było punktów sprzedaży biletów komunikacji miejskiej, jest nieprawdziwy! Nasze firmowe busy stały w sąsiedztwie przystanków przy obu bramach. Sprzedano w nich bilety na łączną kwotę ponad 22 tysięcy złotych!

img
Autobusy komunikacji miejskiej dowoziły widzów na pokazy lotnicze  

Ponad 62 tysiące kilometrów - tyle przejechały wszystkie autobusy komunikacji miejskiej w Radomiu w weekend, w który odbywały się pokazy lotnicze Air Show. To ponad półtora okrążenia kuli ziemskiej! Kilkadziesiąt spośród 170 kursujących w tych dniach autobusów jeździło do lotniska i z powrotem, przewożąc niemal bez przerwy tłumy ludzi.

img
Goście odwiedzający radomskie lotnisko skorzystają z nowej drogi  

To już jest pewne - zdążyliśmy przed pokazami Air Show. W poniedziałek, 19 sierpnia, na drodze dojazdowej do budynku Portu Lotniczego Radom zaczęło się układanie ostatniej, ścieralnej warstwy asfaltu. W ten weekend z wybudowanej właśnie nowej jezdni będą mogli po raz pierwszy skorzystać goście odwiedzający imprezę lotniczą.

img
Nowe nawierzchnie ma pięć ulic w dzielnicach Janiszpol, Idalin i Godów  

Pięć radomskich ulic zostało przebudowanych w ramach tak zwanych inwestycji czynowych. W czwartek, 8 sierpnia odbyły się odbiory ulic Paciaka i Bacha na Janiszpolu. Kilka dni później obejrzeliśmy gotowe ulice Gnieźnieńską i Połabską na Idalinie oraz ulicę Opolską na Godowie. Ostatnia ma nawierzchnię asfaltową, a reszta jest z kostki.

img
Główne drogi na terenie radomskiej Strefy Łucznik zostały przebudowane  

Prawie półtora miesiąca przed terminem zakończyła się przebudowa dróg na terenie Strefy Łucznik przy ulicy 1905 Roku. Główne jezdnie oraz powstałe wzdłuż nich chodniki mają teraz nawierzchnię z betonowej kostki. Oświetlają je energooszczędne lampy typu LED, emitujące białe światło. Odbiór końcowy zadania odbył się 5 sierpnia 2013 roku.

img
Wybierasz się na Air Show? Już teraz kup bilet w jednym z naszych punktów!  

Informujemy, że w trzech punktach sprzedaży Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu jest prowadzona przedsprzedaż biletów na pokazy lotnicze Air Show 2013. Można potem uniknąć w ten sposób kolejek do kas przed lotniskiem. Ceny wejściówek są identyczne jak podczas poprzednich pokazów, zorganizowanych przed dwoma laty.

img
Radomskie przystanki mają dwucyfrowe numery - co one znaczą i po co są?  

Do nazw wszystkich przystanków autobusowych na terenie Radomia zostaną dodane dwucyfrowe numery, parzyste albo nieparzyste. Zmiany zaczęliśmy już od rejonu dworca PKP. Docelowo muszą one oczywiście objąć całe miasto. Wyjaśniamy, dlaczego wprowadzamy takie rozwiązanie oraz czym różni się ono od numeracji na przykład w stolicy.

img
Ulica Młodzianowska pobiegnie nowym śladem, a nad torami będzie wiadukt  

Przez najbliższe półtora miesiąca oczekujemy na oferty od firm oraz konsorcjów zainteresowanych budową nowego przedłużenia ulicy Młodzianowskiej oraz węzła drogowego nad linią kolejową nr 8. Koperty z ofertami otworzymy we wrześniu. To nasze najpoważniejsze postępowanie od momentu wyłonienia wykonawcy obwodnicy południowej.

img
Ulice Tochtermana i Lekarska czeka przebudowa - mamy już gotowy projekt  

Dwie ulice w sąsiedztwie radomskiego szpitala zostaną zmodernizowane. Dysponujemy dokumentacją projektową na rozbudowę ulic Tochtermana i Lekarskiej. Obecnie staramy się o pozwolenie na rozpoczęcie tego zadania. Może ono ruszyć najwcześniej w przyszłym roku. W bieżącym nie ma na ten cel przeznaczonych pieniędzy w budżecie miasta.

img
Wprowadziliśmy zmiany w oznakowaniu poziomym na niektórych ulicach  

Z ulicy Zbrowskiego można teraz nieco łatwiej wyjeżdżać do ulicy Żeromskiego. Wszystko dzięki niewielkiej korekcie oznakowania poziomego, wprowadzonej przy okazji tegorocznej akcji odnawiania malowania jezdni. Zmiany zostały również dokonane na odcinku ulicy Traugutta, natomiast na Górnej i Kaszubskiej pojawi się kontrapas dla rowerów.

img
Wyłoniony został już wykonawca budowy drogi dojazdowej do lotniska  

Rozstrzygnęliśmy przetarg na budowę drogi dojazdowej do Portu Lotniczego Radom. Realizacją inwestycji zajmie się firma Budromost-Starachowice z Wąchocka. Zamówieniem była też zainteresowana radomska firma As (żądała ona 5 milionów 674 tysięcy 157 złotych). Budromost chciał 5 milionów 447 tysięcy 179 złotych - i to jego oferta wygrała.

img
W sprzedaży będą przestemplowane bilety komunikacji miejskiej w Radomiu  

Od 5 czerwca w kioskach pojawią się przestemplowane bilety radomskiej komunikacji miejskiej: jednorazowe i karnety 10-przejazdowe. Ma to na celu wykorzystanie zapasów sprzed ubiegłorocznej podwyżki cen. Pasażerowie nie muszą obawiać się, że w razie kontroli takie bilety będą uznane za nieważne - kontrolerzy są poinformowani o tej zmianie.

img
Nowa droga połączy ulicę Lubelską z terminalem radomskiego lotniska  

Nowa droga dojazdowa do Portu Lotniczego Radom powstanie jeszcze w czasie tegorocznych wakacji. Przyda się w pierwszej kolejności podczas sierpniowych pokazów Air Show, a następnie (po jej docelowej rozbudowie o następne miejsca parkingowe) będzie obsługiwała powstający obecnie terminal lotniskowy. Ogłosiliśmy przetarg na jej budowę.

img
Umowa na wdrażanie karty miejskiej oraz systemu informacji podpisana!  

14 maja podpisaliśmy w naszej siedzibie umowę z wykonawcą, który będzie wdrażał w Radomiu kartę miejską oraz System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. W imieniu inwestora, czyli miasta, uczynił to Kamil Tkaczyk, dyrektor MZDiK, natomiast w imieniu wykonawcy, firmy R&G Plus z Mielca, podpisy złożyli Mieczysław Lenart i Daniel Rączka.

img
System preselekcyjnego ważenia pojazdów rusza na trasie E77 w Radomiu  

W nawierzchni zachodniej jezdni ulicy Czarnieckiego są już pierwsze czujniki kwarcowe, które będą mierzyły masę całkowitą pojazdów lub nacisk na poszczególne osie. Z montażem tych urządzeń czekaliśmy na odpowiednią pogodę. To wymagające wielkiej precyzji zadanie realizują pracownicy warszawskiego Instytutu Badawczego Dróg i Mostów.

img
Firma z Mielca wdroży u nas kartę miejską i system informacji pasażerskiej  

Firma R&G Plus z Mielca wygrała przetarg na wdrożenie w Radomiu karty miejskiej i Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Polska spółka zaproponowała najniższą cenę za wykonanie zamówienia i najdłuższy okres gwarancji ze wszystkich oferentów. Zwycięzca będzie miał na zrealizowanie wszystkich prac 500 dni, czyli niespełna 17 miesięcy.

img
Otworzyliśmy oferty w pierwszych przetargach na inwestycje czynowe  

Jedenaście firm chce wybudować ulicę Paciaka na radomskim Janiszpolu. Aż dwanaście ofert wpłynęło natomiast na przetarg dotyczący budowy ulicy Bacha, zlokalizowanej w tej samej części Radomia. Obie drogi po zakończeniu prac będą ciągami pieszo-jezdnymi. To dwie pierwsze w tym roku inwestycje w ramach tak zwanych czynów społecznych.

img
Zaczęło się już pierwsze po zimie mycie wiat przystankowych w mieście  

Zaczęliśmy pierwsze w tym roku mycie wiat przystankowych na terenie Radomia. W ciągu najbliższych dni ekipy sprzątające umyją w całym mieście około 200 zadaszeń. Przy okazji usuną z szyb pozostałości po plakatach. Takie prace porządkowe będą oczywiście prowadzone regularnie. Dłuższe przerwy w myciu są tylko w okresie zimowym.

img
Kontynuujemy prace nad wdrażaniem Systemu Informacji Miejskiej  

Radomianie wskazali koncepcję graficzną Systemu Informacji Miejskiej. Na jej podstawie wykonawca przygotuje dla naszego miasta ostateczny projekt tabliczek z nazwami ulic, numeracją budynków, drogowskazów dla kierowców lub pieszych, tablic informacyjnych i innych elementów, dzięki którym poruszanie się po Radomiu będzie dużo łatwiejsze.

img
Wyjaśnienie w związku z artykułem prasowym w sprawie kontroli biletów  

W związku z tekstem "Kontrolerzy w Radomiu nie znają przepisów?", opublikowanym 9 kwietnia 2013 roku przez radomską gazetę Echo Dnia, Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że skarga pasażerki, której bilet został zakwestionowany w czasie kontroli w autobusie linii 25, została przez nas pozytywnie rozpatrzona już 4 kwietnia.

img
Radomianie mogą pomóc w wyborze koncepcji Systemu Informacji Miejskiej  

Jak będą wyglądały tabliczki z nazwami ulic i numerami budynków, wchodzące w skład tworzonego właśnie Systemu Informacji Miejskiej w Radomiu? Ładniejsze i czytelniejsze będą białe litery na granatowym tle, a może granatowe na białym. Zachęcamy do udziału w sondzie, w której można wskazać kierunek graficzny dla ostatecznych prac nad SIM.

img
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji nie administruje profilem na Facebooku!  

W związku z pojawiającymi się ostatnio coraz częściej pytaniami, oświadczamy, że Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji nie posiada swojego profilu na Facebooku ani na żadnym innym portalu społecznościowym. Wszystkie informacje na temat naszej działalności publikujemy przede wszystkim na naszej oficjalnej stronie internetowej, czyli www.mzdik.pl.

img
Zakupy nowych autobusów i remonty zatok zostaną dofinansowane z unii  

7 marca prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak podpisał z marszałkiem województwa mazowieckiego Adamem Struzikiem umowę dofinansowania z pieniędzy unijnych projektu: "Poprawa systemu transportu publicznego przez zakup nowego taboru oraz rozbudowę infrastruktury towarzyszącej". W Radomiu będą wkrótce nowe autobusy!

img
Przyjaciele zieleni już nagrodzeni - finał naszego konkursu ekologicznego  

Trzy radomskie placówki oświatowe zostały nagrodzone w naszym konkursie "Przyjaciele zieleni", którego celem było zwrócenie uwagi najmłodszych mieszkańców naszego miasta na znaczenie zieleni w naszym życiu, przede wszystkim drzew i krzewów rosnących w pasach drogowych. Uroczyste wręczenie upominków laureatom odbyło się 5 marca.

img
Duże zainteresowanie przetargami na koszenie traw wzdłuż miejskich ulic  

Na razie jest jeszcze zima, ale już wkrótce tereny wzdłuż jezdni zazielenią się i trzeba będzie ponownie zacząć kosić trawę. Otworzyliśmy właśnie oferty w pięciu ogłoszonych przez nas przetargach na tak zwane koszenie nawierzchni trawiastych w pasach drogowych. Każde z postępowań dotyczy innego rejonu Radomia. Łącznie dostaliśmy 37 ofert.

img
Wyrównywanie nawierzchni dróg gruntowych rozpocznie się już wiosną  

W związku z wieloma pytaniami w sprawie dróg gruntowych, informujemy, że równanie ich nawierzchni wykonujemy średnio dwa razy w roku. Najbliższe takie prace ruszą już wiosną, gdy poprawi się pogoda. Równiarki lub walce będą pojawiały się sukcesywnie we wszystkich częściach naszego miasta. Będą to prace w ramach bieżącego utrzymania.

img
Jest szansa na budowę wiaduktów nad torami na ulicy Żółkiewskiego  

Wszystko wskazuje na to, że przed końcem 2015 roku kierowcy będą mogli korzystać z nowych wiaduktów na ulicy Żółkiewskiego. Władze Radomia dostały zapewnienie o dofinansowaniu tej wyjątkowo ważnej inwestycji z pieniędzy unijnych. Wysokość takiego dofinansowania ma wynosić aż do 85 procent kosztów kwalifikowanych całego zadania.

img
W pobliżu kilkunastu przystanków MZDiK można ogrzać się przy koksowniku  

Na ulice Radomia powróciły koksowniki. Pracownicy Zakładu Usług Komunalnych postawili je w pobliżu kilkunastu przystanków, należących do Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. Osoby oczekujące na autobus mogą podczas mrozów trochę przy nich się ogrzać. Kosze z płonącym koksem stanęły w tych samych miejscach, co przed rokiem.

img
Odśnieżania ciąg dalszy - prosimy usunąć na noc samochody z płatnej strefy!  

Ponownie apelujemy o usunięcie na noc aut ze Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. W nocy z 23 na 24 stycznia (ze środy na czwartek) jeszcze raz użyjemy ciężkiego sprzętu do odśnieżania miejsc postojowych. Nie wszyscy kierowcy zastosowali się do naszej poprzedniej prośby. Nie udało się więc nam oczyścić niektórych miejsc.

img
Apel o usunięcie aut ze strefy płatnego parkowania w nocy z 22 na 23 stycznia  

W związku z potrzebą użycia ciężkiego sprzętu do uprzątnięcia śniegu zalegającego na oznakowanych miejscach parkingowych, prosimy kierowców o nieparkowanie samochodów w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w Radomiu w nocy z 22 na 23 stycznia bieżącego roku (z wtorku na środę). Apelujemy o nieutrudnianie odśnieżania!

img
Z centrum Radomia dojedziemy już wkrótce do lotniska po nowym asfalcie  

Do radomskiego lotniska będzie można dojechać ze Śródmieścia po dobrych drogach. Ulica Lubelska będzie wiosną odnowiona po prowadzonych tam niedawno wykopach, natomiast od nieistniejącej już bramy jednostki wojskowej do terminalu Portu Lotniczego Radom powstanie całkiem nowa ulica z miejscami postojowymi i zatokami autobusowymi.

img
Zmiany na drogach oraz w komunikacji miejskiej - podsumowanie roku 2012  

Rozpoczęcie budowy południowej obwodnicy Radomia to niewątpliwie najważniejsze wydarzenie drogowe minionego roku. Tę oraz inne inwestycje i remonty, a także zmiany w komunikacji miejskiej podsumowaliśmy podczas specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej. Zapraszamy do przeczytania naszego przeglądu wydarzeń ostatnich miesięcy.

img
Będzie karta miejska oraz elektroniczne wyświetlacze na przystankach  

Ogłosiliśmy przetarg na wdrożenie w Radomiu karty miejskiej i Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Do 12 lutego czekamy na oferty od firm i konsorcjów zainteresowanych tym zamówieniem. Jest ono dość złożone: wybrany wykonawca będzie musiał dostarczyć sprzęt i oprogramowanie, uruchomić projekty i przeszkolić niezbędny personel.

img
Radomianie często korzystają z naszego serwisu - dziękujemy za zaufanie!  

Oficjalna strona internetowa Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu jest znana i kojarzona przez ponad połowę radomian. Jest także najbardziej atrakcyjna graficznie spośród wszystkich witryn innych miejskich instytucji. Taką ocenę wystawili nam sami mieszkańcy miasta, biorący niedawno udział w badaniach wizerunkowych Radomia.

img
 
img

Inne kategorie w menu:

WYSZUKIWARKA


 MIEJSKI ZARZĄD DRÓG I KOMUNIKACJI, 26-600 Radom, ul. Traugutta 30/30A, sekretariat: tel. 48 365-46-52, fax 48 365-39-93 Projekt i wykonanie: www.copycon.pl