Liczba wizyt: 38096660
Dziś jest: niedziela, 26 marca 2017 Strona wykorzystuje pliki cookies. Szczegóły w polityce prywatności.

wybierz wielkość tekstu:
A A A
 

INFORMACJE

Ulice Ludowa, Tuwima, Równoległa i Gałczyńskiego mają nowe nawierzchnie  

Mieszkańcy wschodniej części Idalina dostali gwiazdkowy prezent w postaci nowych nawierzchni na odcinkach ulic Tuwima i Gałczyńskiego oraz na całych ulicach Ludowej i Równoległej. Powstało w ten sposób wygodne połączenie z ulicą Słowackiego, dzięki któremu pojazdy i piesi nie będą musieli poruszać się po nierównych, błotnistych drogach.


Budowa ulic Ludowej, Tuwima, Równoległej i Gałczyńskiego była przeprowadzona w ramach tak zwanych inwestycji czynowych, współfinansowanych przez zainteresowanych mieszkańców. Łączna długość tych czterech dróg to około 740 metrów. Na przelotowych ulicach Ludowej i Gałczyńskiego nawierzchnia jest asfaltowa, zaś na ślepych Tuwima i Równoległej - z kostki betonowej. Powstały ponadto nowe chodniki, zjazdy do posesji i dojścia do furtek. Urządzono tam także zieleń oraz wykonano oznakowanie pionowe i poziome. Dla podniesienia bezpieczeństwa skrzyżowania ulic Ludowej i Równoległej oraz Ludowej i Gałczyńskiego mają tak zwane wyniesione tarcze, na których trzeba zwalniać.

Wykonawcą całej inwestycji była radomska firma Interbud. Koszt tego zadania to prawie 1,5 miliona złotych brutto.

.

Zdjęcie - ulica Ludowa z nową nawierzchnią
Ulica Ludowa z nową nawierzchnią.
Zdjęcie - róg ulic Ludowej i Gałczyńskiego
Róg ulic Ludowej i Gałczyńskiego.
Zdjęcie - nowa asfaltowa jezdnia i chodniki
Nowa asfaltowa jezdnia i chodniki.

.
[22.12.2016]__

 
img

Inne kategorie w menu:

WYSZUKIWARKA


 MIEJSKI ZARZĄD DRÓG I KOMUNIKACJI, 26-600 Radom, ul. Traugutta 30/30A, sekretariat: tel. 48 365-46-52, fax 48 365-39-93 Projekt i wykonanie: www.copycon.pl