Liczba wizyt: 37201246
Dziś jest: sobota, 25 lutego 2017 Strona wykorzystuje pliki cookies. Szczegóły w polityce prywatności.

wybierz wielkość tekstu:
A A A
 

INFORMACJE

Ogłosiliśmy przetarg na przebudowę odcinków ulic Traugutta i Narutowicza  
Zdjęcie - roboty drogoweWiosną tego roku zostanie przebudowane skrzyżowanie ulic Traugutta i Narutowicza. Zmiany organizacji ruchu będą dotyczyły nie tylko kierowców, ale również pieszych i rowerzystów. Dla tych ostatnich powstanie całkowicie nowe połączenie ulicy Jaracza z Traugutta i Moniuszki. Ogłosiliśmy przetarg na wykonawcę przebudowy tego skrzyżowania.
img
Imienną Radomską Kartę Miejską można doładować również przez Internet  

Korzystanie z imiennej Radomskiej Karty Miejskiej będzie łatwiejsze! Od 3 lutego ruszyła możliwość doładowywania elektronicznej portmonetki lub zakupu biletu przez Internet przy wykorzystaniu płatności elektronicznych. Ułatwi to z pewnością pasażerom korzystanie z tego nośnika. Wcześniej prosimy o zapoznanie się z regulaminem doładowania.

img
Wyjaśnienie MZDiK w sprawie zimowego utrzymywania jezdni w Radomiu  

W związku z powtarzającymi się zarzutami pod naszym adresem, dotyczącymi zimowego utrzymania dróg w mieście, wyjaśniamy, że są one nieprawdziwe, a zdjęcia (tak zwane demotywatory) w jednym z internetowych serwisów są dobierane metodą manipulacji i nie mają wiele wspólnego z tym, co rzeczywiście dzieje się na radomskich jezdniach.

img
Podsumowanie pierwszego roku Radomskiego Programu Drogowego  

Minął równy rok od rozpoczęcia realizacji Radomskiego Programu Drogowego. Dokładnie 1 lutego 2016 roku na ulicy Kleeberga (pierwszej, która była wykonana w ramach programu) ogłoszono jego rozpoczęcie. A 1 lutego 2017 roku prezydent Radosław Witkowski spotkał się z dziennikarzami u zbiegu ulic, nomen omen, Radosława oraz Myśliwskiej.

img
Wyjaśniamy przyczyny wycinki starych drzew wzdłuż ulicy Żółkiewskiego  

Pod koniec grudnia w pasie drogowym ulicy Żółkiewskiego została przeprowadzona wycinka ponad 50 najstarszych drzew - topól i klonów jesionolistnych. Usuwanie drzew - jak to bywa w większości tego typu przypadków - wzbudziło sporo kontrowersji wśród mieszkańców. Wyjaśniamy zatem przyczyny wycinki i informujemy o nowych nasadzeniach.

img
Nowy przebieg trasy linii 26 to w dużej części efekt oczekiwań pasażerów  

Jak już poinformowaliśmy przed kilkoma dniami, od 28 stycznia zmieni się trasa autobusów linii 26. Pojadą one na Wacyn - do ulicy Uniwersyteckiej. Korekta trasy wywołała w Internecie dyskusję, w której pojawiły się nieprawdziwe argumenty. Wyjaśniamy zatem, czemu akurat takie zmiany zostały zaproponowane w zachodniej części Radomia.

img
Nowa taryfa biletowa - odpowiadamy na pytania i dementujemy plotki  

Z początkiem roku 2017 weszły w życie zmiany w cenniku biletów komunikacji miejskiej w Radomiu. Ponieważ przy okazji tych korekt pojawiło się wiele wątpliwości, odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania. Dementujemy też plotki, które niektórzy pasażerowie zaczęli rozpowszechniać w pierwszych dniach obowiązywania zmienionej taryfy.

img
Młodzianowska, utwardzanie ulic i nowe autobusy - podsumowanie roku 2016  

Przełom starego i nowego roku to okazja do podsumowań ostatnich dwunastu miesięcy. Przeglądu najważniejszych wydarzeń nie mogło zabraknąć także na naszej oficjalnej stronie internetowej. Przypominamy to, co wydarzyło się w roku 2016 w radomskim drogownictwie oraz komunikacji miejskiej. Zapraszamy do lektury naszego podsumowania!

img
Zmiany w cenniku i uprawnieniach do przejazdów bezpłatnych lub ulgowych  

Rok 2017 przyniesie kilka istotnych zmian związanych z podróżami komunikacją miejską w Radomiu. Wprowadzimy oczekiwany przez pasażerów bilet jednogodzinny. Pojawią się bilety roczne i semestralne dla uczniów i studentów, a także specjalny bilet dla seniorów. Zamienione zostaną też ceny pomiędzy biletami na karnetach i na e-portmonetce.

img
Ulice Ludowa, Tuwima, Równoległa i Gałczyńskiego mają nowe nawierzchnie  

Mieszkańcy wschodniej części Idalina dostali gwiazdkowy prezent w postaci nowych nawierzchni na odcinkach ulic Tuwima i Gałczyńskiego oraz na całych ulicach Ludowej i Równoległej. Powstało w ten sposób wygodne połączenie z ulicą Słowackiego, dzięki któremu pojazdy i piesi nie będą musieli poruszać się po nierównych, błotnistych drogach.

img
 
img
WYSZUKIWARKA


 MIEJSKI ZARZĄD DRÓG I KOMUNIKACJI, 26-600 Radom, ul. Traugutta 30/30A, sekretariat: tel. 48 365-46-52, fax 48 365-39-93 Projekt i wykonanie: www.copycon.pl