Liczba wizyt: 38096435
Dziś jest: niedziela, 26 marca 2017 Strona wykorzystuje pliki cookies. Szczegóły w polityce prywatności.

wybierz wielkość tekstu:
A A A
 

INFORMACJE

Ulica Tartaczna będzie po wakacjach przejezdna na całej swojej długości  
Zdjęcie - ciepły guzik w autobusachRozpoczęła się budowa ulicy Tartacznej. Inwestycja potrwa do przełomu sierpnia i września bieżącego roku. Po jej zakończeniu droga nie tylko stanie się wreszcie przejezdna na całej długości dla samochodów (poprawi się bowiem możliwość obsługi komunikacyjnej okolicznych firm), ale również znacznie wygodniejsza dla pieszych i rowerzystów.
img
Od 11 marca rusza tak zwany ciepły guzik (otwieranie drzwi przez pasażerów)  

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami od 11 marca (sobota) rusza tak zwany ciepły guzik w autobusach. Jest to znany dobrze z wielu innych polskich miast system otwierania drzwi przyciskiem przez pasażera. Kierowca nie musi wtedy bez potrzeby otwierać wszystkich drzwi, dzięki czemu w środku łatwiej utrzymać odpowiednią temperaturę.

img
Imienną Radomską Kartę Miejską można doładować również przez Internet  

Korzystanie z imiennej Radomskiej Karty Miejskiej będzie łatwiejsze! Od 3 lutego ruszyła możliwość doładowywania elektronicznej portmonetki lub zakupu biletu przez Internet przy wykorzystaniu płatności elektronicznych. Ułatwi to z pewnością pasażerom korzystanie z tego nośnika. Wcześniej prosimy o zapoznanie się z regulaminem doładowania.

img
Wyjaśnienie MZDiK w sprawie zimowego utrzymywania jezdni w Radomiu  

W związku z powtarzającymi się zarzutami pod naszym adresem, dotyczącymi zimowego utrzymania dróg w mieście, wyjaśniamy, że są one nieprawdziwe, a zdjęcia (tak zwane demotywatory) w jednym z internetowych serwisów są dobierane metodą manipulacji i nie mają wiele wspólnego z tym, co rzeczywiście dzieje się na radomskich jezdniach.

img
Podsumowanie pierwszego roku Radomskiego Programu Drogowego  

Minął równy rok od rozpoczęcia realizacji Radomskiego Programu Drogowego. Dokładnie 1 lutego 2016 roku na ulicy Kleeberga (pierwszej, która była wykonana w ramach programu) ogłoszono jego rozpoczęcie. A 1 lutego 2017 roku prezydent Radosław Witkowski spotkał się z dziennikarzami u zbiegu ulic, nomen omen, Radosława oraz Myśliwskiej.

img
Wyjaśniamy przyczyny wycinki starych drzew wzdłuż ulicy Żółkiewskiego  

Pod koniec grudnia w pasie drogowym ulicy Żółkiewskiego została przeprowadzona wycinka ponad 50 najstarszych drzew - topól i klonów jesionolistnych. Usuwanie drzew - jak to bywa w większości tego typu przypadków - wzbudziło sporo kontrowersji wśród mieszkańców. Wyjaśniamy zatem przyczyny wycinki i informujemy o nowych nasadzeniach.

img
Nowy przebieg trasy linii 26 to w dużej części efekt oczekiwań pasażerów  

Jak już poinformowaliśmy przed kilkoma dniami, od 28 stycznia zmieni się trasa autobusów linii 26. Pojadą one na Wacyn - do ulicy Uniwersyteckiej. Korekta trasy wywołała w Internecie dyskusję, w której pojawiły się nieprawdziwe argumenty. Wyjaśniamy zatem, czemu akurat takie zmiany zostały zaproponowane w zachodniej części Radomia.

img
Nowa taryfa biletowa - odpowiadamy na pytania i dementujemy plotki  

Z początkiem roku 2017 weszły w życie zmiany w cenniku biletów komunikacji miejskiej w Radomiu. Ponieważ przy okazji tych korekt pojawiło się wiele wątpliwości, odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania. Dementujemy też plotki, które niektórzy pasażerowie zaczęli rozpowszechniać w pierwszych dniach obowiązywania zmienionej taryfy.

img
Młodzianowska, utwardzanie ulic i nowe autobusy - podsumowanie roku 2016  

Przełom starego i nowego roku to okazja do podsumowań ostatnich dwunastu miesięcy. Przeglądu najważniejszych wydarzeń nie mogło zabraknąć także na naszej oficjalnej stronie internetowej. Przypominamy to, co wydarzyło się w roku 2016 w radomskim drogownictwie oraz komunikacji miejskiej. Zapraszamy do lektury naszego podsumowania!

img
Zmiany w cenniku i uprawnieniach do przejazdów bezpłatnych lub ulgowych  

Rok 2017 przyniesie kilka istotnych zmian związanych z podróżami komunikacją miejską w Radomiu. Wprowadzimy oczekiwany przez pasażerów bilet jednogodzinny. Pojawią się bilety roczne i semestralne dla uczniów i studentów, a także specjalny bilet dla seniorów. Zamienione zostaną też ceny pomiędzy biletami na karnetach i na e-portmonetce.

img
 
img
WYSZUKIWARKA


 MIEJSKI ZARZĄD DRÓG I KOMUNIKACJI, 26-600 Radom, ul. Traugutta 30/30A, sekretariat: tel. 48 365-46-52, fax 48 365-39-93 Projekt i wykonanie: www.copycon.pl